3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Francja: Nauczyciele powiązani z islamistycznymi organizacjami

Islamistyczne wpływy przesiąknęły do szkół w różnych regionach Francji, wskutek czego osoby pełniące nad dziećmi i młodzieżą opiekę oraz dbające o ich edukację i wychowanie byli dla swoich podopiecznych źródłem szczególnego zagrożenia.

Według wiadomości udzielanych przez media uczniowie podstawówek i liceów byli nauczani przez kilkunastu muzułmanów powiązanych z islamskimi organizacjami terrorystycznymi. Informacje na ten temat zostały przekazane ministerstwu oświaty przez służby specjalne. MSW nie wyklucza, że szkoły, w których pracowali, były zagrożone zamachami terrorystycznymi.

Rząd spotkał się z falą medialnej krytyki za karygodny brak kontroli zatrudnianych pedagogów, jednak pochodząca z Maroka minister oświaty Najat Vallaud-Belkacem twierdzi, że to nie jej wina, ponieważ powinny być one przeprowadzane przez MSW.

Czyżby był to zamierzony przypadek umożliwiający systemowi za sprawą fali strachu oraz medialnej „presji” przeprowadzenie pod płaszczykiem antyterroryzmu zabiegu wzmacniającego inwigilację i kontrolę zdradzającego gdzieś tam jakieś oznaki przebudzenia społeczeństwa, czy też wykorzystane do temu podobnych celów zrządzenia losu?

Pomimo tego, że system ma do wykorzystania lepsze sposobności w celu wprowadzania takich rozwiązań, na myśl nasuwa się, iż tak kuriozalna sytuacja nie zaistniała bez przyczyny.

Na podstawie:
rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.