3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Gdańsk: Mania smoleńska zwyciężyła. Kombatanci zdecydowali się na asystę wojskową i wątek smoleński

Kombatanci zdecydowali się jednak na asystę wojskową na obchodach 77. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów, które mają miejsce dzisiaj, we wtorek w Gdańsku, a co za tym idzie odczytanie Apelu Pamięci z wątkiem smoleńskim.

Powodem tej decyzji jest zmiana słowa w apelu z „polegli” w katastrofie na „zginęli”. Wystarczyło to, by kombatanci uznali treść za nadającą się do zaakceptowania.

Prezes Okręgu Pomorskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Jerzy Grzywacz uznał bowiem, że Lech Kaczyński, który nie to, że ugiął się, lecz dziarsko podpisał utwierdzający neokolonialny charakter III RP Traktat Lizboński oraz nie zmierzał w kierunku tworzenia łacińskiego państwa i systemu opartego na wartościach zawartych w depozycie tejże cywilizacji, pozostawiając społeczeństwo bez własności prywatnej oraz realnego udziału we władzy i kreowaniu rzeczywistości (rządy powszechne narodu) na łasce kapitalistycznych monopoli oraz oderwanego od rzeczywistości państwa, zginął w tragedii służąc ojczyźnie.

„To nas satysfakcjonuje. Prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką i pozostałe ofiary tej tragedii rzeczywiście zginęły w służbie ojczyzny. Nie mogliśmy się jednak zgodzić na wcześniejszą wersję Apelu Pamięci. Słowo polegli dotyczy bowiem wyłącznie żołnierzy, którzy stracili życie w walce na polu bitwy.” – poinformował Grzywacz.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wyraża płonną nadzieję, że zmiana słowa jest krokiem w dobrą stronę:

„Mały, ale znamienny. Mam nadzieję, że świadczy on o tym, że w MON zaczyna zwyciężać zdrowy rozsądek. Mam nadzieję, że doprowadzi to do tego, iż wątek smoleński w ogóle zniknie z Apelu. Będzie to też korzystne dla pamięci o ofiarach tego tragicznego wypadku.”

Mania smoleńska wygrała.

Na podstawie:
rmf24.pl/3droga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.