3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

I Kongres Gospodarczy im. Adama Doboszyńskiego

W sobotę, 11 lipca w Krakowie, Trzecia Droga zorganizowała I Kongres Gospodarczy im. Adama Doboszyńskiego, jednego z pierwszych i większych popularyzatorów wolności ekonomicznej w Polsce. Wolność, której podstawą jest własność prywatna, przyświecała prelegentom i licznym uczestnikom w bardzo ciekawej dyskusji, uzupełniającej niejako tekst Christophera A. Ferrary „W obronie dystrybucjonizmu” czytany przez kolegę Tomasza Sroczyńskiego i obszerny referat Kamila Małochleba nt. „Koncepcji reindustrializacji Polski w duchu dystrybucjonistycznym”. Koncepcja dystrybucjonizmu, propagowana od początku powstania przez środowisko Trzeciej Drogi i portalu 3droga.pl budzi przy obecnym fiasku liberalizmu gospodarczego spore zainteresowanie i prowadzi do bardzo ciekawych debat, które utrzymane są  na płaszczyźnie słusznego pojęcia o prymacie ducha nad materią i służebności ekonomii wobec człowieka.
Zachęcamy do czytania na temat dystrybucjonizmu, a także udziału w kolejnym Kongresie Gospodarczym im. Adama Doboszyńskiego.

11736998_749200731856502_613916860_n

28 czerwca nasza delegacja uczestniczyła w innej, lecz równie ważnej dyskusji o szerokim wachlarzu tematycznym w Poznaniu, na I Kongresie Narodowo- Społecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *