3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

III Marsz Wolnej Polski – relacja

W 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Kraków przeszedł III Marsz Wolnej Polski. Kilka tysięcy krakowian, patriotów i nacjonalistów, dumnie maszerowało w zorganizowanej przez stowarzyszenie Trzecia Droga i Małopolskich Patriotów manifestacji. Tegoroczny Marsz rozpoczął się na Placu Wolnica, gdzie uformowaliśmy kolumnę marszową.Trasa naszej manifestacji przebiegała przez samo centrum Krakowa tj. ulicę Krakowską, Stradomską, Grodzką na Rynek Główny.

„Wolność, Godność, Niepodległość”, tegoroczne hasło wpisało się w okrzyki, przemówienia i naszą wizję Polski. Ojczyzny w której Polacy będą szanowani, będą mogli godnie żyć i pracować w godnych warunkach, a nasz kraj będzie suwerenny i niepodległy. W nawiązaniu do hasła marszu, kilka tysięcy osób wykrzykiwało: „Precz z Unią Europejską”, „Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela suwerenność nam odbiera”, „Precz z państwem policyjnym”, „Polska to My, a nie Kaczor i pisowcy”. Nie zabrakło okrzyków związanych z bieżącą sytuacją geopolityczną, skandowane były hasła: „Europa wolna od Islamu”, „Śmierć państwu islamskiemu”, „Chcemy repatrianta, nie imigranta”, „Ani Unia, ani NATO, Polska tylko dla Polaków”.

Na zakończenie marszu, Prezes stowarzyszenia Trzecia Droga, odczytał przemówienie, podziękował tysiącom patriotów za udział w marszu i odśpiewano przy odpalonych racach hymn Polski. Dziękujemy serdecznie za udział w marszu i za godną postawę oraz przebieg naszego święta. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które wsparły organizację poprzez rozpowszechnianie materiałów promujących marsz. Pokazaliśmy po raz kolejny, że Kraków jest miastem narodowym!

Do zobaczenia za rok!

 

Przemówienie wygłoszone na zakończenie marszu:

Wolność Narodu jest wartością najwyższą!

Świętujemy dziś 97 rocznicę odzyskania Niepodległości. Nasza Ojczyzna po latach zaborów, dzięki zbiorowemu poświęceniu całego Narodu pod przewodnictwem Romana Dmowskiego, powróciła na mapy Europy. I dziś nasz kraj ma wytyczone swoje granice, posiadamy autonomiczne władze naszego euroregionu. Czy jednak Polska jest wolna? Czy my, Polacy, jesteśmy Narodem wolnym?

Nasze państwo już dawno przestało być państwem polskim. Zrzuciwszy kajdany komunizmu, bezwolnie poddaliśmy się brukselskiemu dyktatowi. Tak! Mamy autonomię. Autonomię euroregionu, o której nie pozwalają nam zapomnieć nasi namiestnicy. Dziś zmienia się rząd, inny jest prezydent i prezes rady ministrów. Kurs państwa pozostał jednak ten sam, a prowadzi do jeszcze większego zniewolenia. Ci którzy liczyli na zmianę pod nowymi rządami, srogo się zawiodą. Nie powinni jednak być zaskoczeni, w końcu jawnie obiecywano nam jeszcze większą integrację z Unią Europejską, wprowadzenie jednej waluty i wspólnej unijnej armii, stworzenie jednego europejskiego państwa… Naród może jednak żyć bez suwerennego kraju, nauczyła nas tego historia: lata okupacji i zaborów. Jednak teraz i Naród nie jest wolny, zaślepiony ideą materializmu, chciwością dla której ważne jest tylko to by posiadać coraz więcej, nawet kosztem stania się niewolnikiem.

Nawet w zniewolonym ciele Myśl jest wolna, tak i Naród może być wolny w państwie które nie jest niepodległe. Dlatego odebrano nam więcej niż suwerenność państwa. Odebrano nam godność. Godność bez której Naród staje się tylko masą posłusznych niewolników, która nigdy nie pomyśli o buncie. Proponują nam w zamian złudną stabilność opartą o głodowe pensje. Dobrobyt Polaków mierzą miarą zysków wielkich korporacji, które nie widzą w nas człowieka, a najemnika. Kraty więzienia, które niewoliły Ojców naszego Narodu były lepsze niż kraty zniewolenia ekonomicznego, których nie możemy dostrzec ale które odbierają nam nawet wolność Myśli.
Unia Europejska, NATO i światowa finansjera to łańcuchy, które zdolna jest rozbić pięść człowieka, ale człowieka Wolnego! Naszą pracę musimy rozpocząć od wyzwolenia naszej duszy i umysłu z kajdan materializmu. Musimy być gotowi poświęcić wszystko dla idei, którą jest Wolna Polska.

Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko mówił: „Gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy, stalibyśmy się narodem wolnym już teraz.” Naszym celem nie jest wygrana w wyborach czy przejęcie władzy w nadwiślańskim euroregionie. Naszym celem jest Wolny Naród, który ma swoją Godność i Niepodległą Ojczyznę. Pewnie wielu z Was myśli, że przychodząc na Marsz Wolnej Polski, spełniło swój patriotyczny obowiązek. Obecna sytuacja wymaga od nas o wiele więcej, wymaga codziennej pracy u podstaw, zaangażowania i samoorganizacji we wszystkie dni w roku, nie tylko ten jeden szczególny. W Krakowie jest wiele organizacji narodowych, nacjonalistycznych, między innymi te dzięki którym odbywa się dzisiejszy marsz. Dołączcie do naszej walki, dołączcie do Walki o Wielką Polskę i Wolny Naród! Jesteśmy Wielkim i Dumnym Narodem, który nigdy nie dał się złamać. Nawet w najcięższych chwilach staliśmy ramię w ramię gotowi żyć i umierać dla swojej Ojczyzny. Także teraz w obliczu unijnego zniewolenia, w obliczu wojen wywoływanych przez żydowski atlantyzm i islamskiej inwazji na nasz kontynent, to My zebrani tutaj, musimy być iskrą która rozpali pożar w sercach Polaków, która położy kres naszemu zniewoleniu i odrodzi Europę, Europę białą i katolicką!

Filip Paluch – Prezes Stowarzyszenia Trzecia Droga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *