3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

III RP: Brak powszechnego dostępu do broni. Polacy traktowani gorzej od niewolników

We wtorkowym programie „Warto rozmawiać” na antenie TVP Jan Pospieszalski prowadził debatę na gorący temat dotyczący prawa do posiadania broni oraz jej dostępności w III RP. Do dyskusji zaproszeni zostali min. członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec”, a także Wojciech Cejrowski, Arkadiusz Czartoryski z sejmowej komisji administracji i SW, czy poseł .Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski. Przedstawiciele ZS „Strzelec” oraz Andrzej Leszczyński z GUN TV PL zgodnie stwierdzili, że:

„Polskę rozbroili zaborcy, przed wojną niemal w każdym polskim domu była broń palna, co odstraszało znacznie wrogów. Później zakaz posiadania broni przez obywateli z wiadomych względów podtrzymywali komuniści.”

W wypowiedzi brakuje jednego, ale jakże ważnego elementu – brak powszechnego dostępu do broni palnej podtrzymywany jest również w obecnym, ponoć wolnym i demokratycznym, państwie i nikt przy zdrowych zmysłach patrząc na obecne prawo nie może twierdzić, że jest inaczej.

W rozmowie wskazano, że spośród państw w Europie to obywatele III RP są najbardziej rozbrojoną społecznością – w euroregionie Nadwiślańskim tylko trzech na tysiąc mieszkańców posiada broń. Dla porównania w Czechach ludzi tych jest dziesięć razy więcej. Jednak poseł .Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski uważa, że obecne przepisy regulujące posiadanie broni są w zupełności wystarczające…

Podczas debaty przedstawiono również fakt, że w starożytnym Rzymie niewolnicy mieli prawo do posiadania broni, czego uświadczyć nie mogą Polacy, co klarownie wskazuje na antypolski i antywolnościowy charakter państwa.

Rozmówcy Pospieszalskiego popierający upowszechnienie wśród Polaków broni palnej jako przykłady do naśladowania podawali min. Szwajcarię, gdzie tylko nieliczni nie posiadają broni oraz niektóre stany USA, gdzie uzbrojeni mieszkańcy nie stanowią potencjalnych ofiar napastników, skutkiem czego przestępczość spadła niemal do zera.

Przy okazji tematu przypominamy o prowadzonej przez nas akcji: Broń to Wolność!

Na podstawie:
newsweb.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.