3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

III RP: Choroba smoleńska zwyciężyła. Lech Kaczyński w Apelu Pamięci na 1 sierpnia!

Poniedziałkowe spotkanie min. resortu obrony narodowej, przedstawicieli powstańców warszawskich oraz środowisk kombatanckich zaowocowało uzgodnieniem wspólnego tekstu Apelu Pamięci, który zastąpi Apel Poległych i zostanie odczytany na państwowych uroczystościach 1 sierpnia. Wśród osób uwzględnionych w apelu jest Lech Kaczyński – poinformował szef MON Antoni Macierewicz.

„Na uroczystościach z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Apel Poległych zostanie zastąpiony Apelem Pamięci. Wobec tego w apelu są wymienieni nie tylko ci, którzy polegli, ale na przykład dowódcy Powstania Warszawskiego, którzy zmarli śmiercią naturalną, są wymienieni z nazwisk i jest dodana niewielka grupa kilku osób, które swoją działalnością popierały i nawiązywały do Powstania Warszawskiego.” – przekazał prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Leszek Żukowski.

„Wymieniając wszystkie osoby, wszystkich dowódców, wszystkie oddziały, oddając hołd tym, którzy walczyli i polegli, przywołujemy w apelu w stosownym miejscu także pamięć pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i tych, którzy tak wiele zrobili dla tego, by powstanie warszawskie, ta największa bitwa drugiej wojny światowej, przeszła do narodowej spuścizny jako największy polski zryw i jako ta spuścizna, narodowy wysiłek, który będzie owocował na wieki i przyszłe pokolenia narodu polskiego kształtując naszą wrażliwość, nasz patriotyzm i naszą narodową pamięć.” – powiedział Macierewicz.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy w III RP zdrajców wynosi się do rangi bohaterów. Stawianie Lecha Kaczyńskiego, który podpisał Traktat Lizboński ugruntowujący pozycję Polski jako neokolonii oraz podległość III RP wobec zagranicznych ośrodków władzy, obok Powstańców Warszawskich, którzy w przeciwieństwie do niego stanęli na wysokości zadania i wystąpili przeciw okupantowi często ponosząc za to śmierć, jest niedorzeczne.

Choroba smoleńska zwyciężyła – rząd propagując antypolski i antyludzki prąd kaczoryzmu pragnie wybijać się na poświęceniu, bohaterstwie i szczerych intencjach powstańców warszawskich. Najgorsze jest to, że za przyzwoleniem przedstawicieli części powstańców.

Na spotkaniu, podczas którego ze zdrajcami narodu uzgadniano Apel Pamięci, obecny był również Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Na początku lipca Rada Muzeum Powstania Warszawskiego podjęła jednomyślną decyzję, by „treść apelu poległych odczytywanego podczas 72. rocznicy Powstania Warszawskiego pozostała niezmienna w stosunku do lat poprzednich”.

W ubiegły poniedziałek odbyło się spotkanie głównego organizatora warszawskich obchodów, czyli władz Warszawy z przedstawicielami kombatantów, podczas którego stwierdzono, że Apel Poległych nie powinien być odczytywany przez wojsko oraz żeby zawierał treść taką jak w latach ubiegłych. Ustalili bowiem, że tych dwóch spraw nie należy łączyć. Ich pismo trafiło do resortu obrony.

Na podstawie:
rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.