3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

III RP: Dwie fabryki produkujące tanie papierosy zlikwidowane przez CBŚP

Starania funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji doprowadziły do zlikwidowania dwóch nielegalnie funkcjonujących fabryk papierosów. Jedna z nich znajdowała się pod Warszawą, druga w Zielonej Górze.

Rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz poinformowała PAP, że łącznie zabezpieczono ponad 8 ton tytoniu i ponad 5 milionów gotowych papierosów, a straty skarbu państwa oszacowano na 50 mln zł. Obie fabryki zaopatrzone były w wydajne linie produkcyjne.

Według nieoficjalnych informacji PAP w podwarszawskiej fabryce oprócz hali produkcyjnej znajdowały się pomieszczenia mieszkalne. Policjanci szacują, że na miejscu mogło pracować kilkadziesiąt osób. Jako potencjalnych pracowników wskazano na przebywających nielegalnie w III RP Ukraińców, którzy mieli być zmuszani do niewolniczej pracy.

„Ustalamy co się z nimi działo. Osoby te mogły być zamykane w fabryce przez 2, 3 tygodnie i zmuszane do pracy po 12 godzin dziennie, za bardzo niskie stawki, bez możliwości kontaktu z bliskimi.” – twierdzi anonimowy informator PAP.

Czyli pracowali właściwie na takich samych warunkach, co lwia część społeczeństwa polskiego. Jednak wystarczy tylko, by forma pracy była nielegalna, żeby nazwać ją niewolniczą, bo gdy takie rzeczy dzieją się na drodze legalnej, to już wszystko jest w porządku. Ale czego spodziewać się po systemie, gdzie główną rolę odgrywa pazerność i wyzysk?

Na podstawie:
rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.