3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

III RP: Masońska loża B’nai B’rith protestuje przeciwko „antyżydowskim stereotypom” satyrycznego programu

Funkcjonująca w Polsce masońska loża B’nai B’rith – notabene reaktywowana przez prosyjonistyczne Prawo i Sprawiedliwość – jest oburzona satyrycznym programem YAYO emitowanym przez TVP3 Warszawa oraz prowadzonym przez Ryszarda Makowskiego i Pawła Dłużewskiego.

Chodzi dokładnie o audycje 2. odcinka, w którym zaprezentowano prześmiewczy utwór Makowskiego poruszający kwestię Żydów. Według loży, której wiceprezydentem onegdaj był Jan Hartman, buduje ona pejoratywne skojarzenia na temat Żydów oraz buduje ich negatywny wizerunek.

W oświadczeniu B’nai B’rith możemy przeczytać:

„Piosenka ta buduje wizerunek Żydów jako lichwiarzy i spekulantów, odpowiedzialnych za niekorzystne kredyty frankowe i wpędzających Polaków w spiralę zadłużenia. Piosenka rozpoczyna się od dwóch jidyszyzmów („Cymes, geszeft tu się kręcił tyle lat…”), tworzących jasne skojarzenie Żydów z nieuczciwymi praktykami bankowymi. W dalszej części słyszymy, że ograniczenie nieuczciwych praktyk finansowych przez Rząd Polski na pewno zasmuciło żydowskich bankierów: „Zasępił się sam Rotschild – mistrz lichwy znamienity”.”

Można zrozumieć, że poruszanie prawdziwej części żydowskiej historii jest niewygodne, w szczególności, gdy jest to temat poruszany w przestrzeni publicznej, a z ust padają nazwy tak „światłych” rodzin, jak Rotschildowie i dlatego zapobiegawczo najchętniej zakazali by używania takich terminów jak „geszeft” i „cymes”, czy nazwisk żydowskich rodzin, które przecież są tak nieskazitelne, że aż nie powinno się o nich wspominać, zupełnie jakby były banksterami stojącymi za naprawdę ciężkimi, finansowymi przekrętami światowymi.

Jednak reakcja loży jest trochę dziwna, a właściwie dziwny jest sposób jej reakcji, ponieważ mogła poruszyć sprawę programu rękami innych, trochę mniej znaczących osób, jak to loże mają w zwyczaju. Jednak Żydzi mają taką przypadłość, że w ogóle nie mają dystansu do samych siebie, co odróżnia ich od innych narodów i być może to właśnie jest warunkiem ich dalszego uważania samych siebie za wybranych. W każdym razie polecamy im się trochę rozluźnić, bo jak zwykle przy takich okazjach bywa od razu przywołują wizje eksterminacji, u której podstaw mógłby leżeć po prostu satyryczny program.

„Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że program satyryczny rządzi się swoimi prawami. Jednak tego typu insynuacje, wiążące Żydów z nieuczciwymi transakcjami finansowymi, doprowadziły w Europie do wielu tragedii. Sugerowanie, że rodzina Rotschildów zajmuje się lichwą, było jedną z głównych treści nazistowskiej propagandy (choćby w okrytym hańbą propagandowym filmie „Rotschildowie” z 1940 roku). Wskazywanie na Żydów, jako winnych wszelkich trudności finansowych, budowało klimat społecznego przyzwolenia dla dyskryminacji, a w końcu dla zagłady europejskich Żydów nie tylko w Niemczech, ale i w krajach okupowanych.”

„Warto pamiętać też, że Dom Rothschildów wielokrotnie w ostatnich latach fundował stypendia polskich uczonych, odnawiał zabytki ważne dla naszego narodowego dziedzictwa, wspierał festiwale kulturalne, na których Polacy mogli zapoznać się z kulturą żydowską. Nazywanie Domu Rothschildów „mistrzami lichwy” jest karygodne i nie znajdujące żadnego poparcia w faktach. To polskie banki sugerowały Polakom kredyty frankowe, a lichwiarskie pożyczki oferowane są w Polsce głównie przez rodzime przedsiębiorstwa.”

„Na budżet telewizji publicznej składają się wszyscy polscy obywatele, również my – Polscy Żydzi. Nie chcemy, żeby opłata radiowo-telewizyjna była przeznaczana na rozbudzanie zawistnych stereotypów oraz poszukiwanie kozłów ofiarnych.”

Stały argument, którego każdy trzeźwo myślący i rozsądny człowiek nie może już słuchać, lecz niestety w dalszym ciągu nietracący swojej mocy – miejmy nadzieję, że ulegnie to zmianie.

Na koniec sugerujemy loży wprowadzenie do swojego oświadczenia poprawki, ponieważ zapomnieli dodać notki o żydowskich funduszach wspierających Hitlera oraz jego protekcji dla utworzenia żydowskiego państwa, gdyż jest to istotna, lecz zazwyczaj pomijana sprawa. Swoją drogą ciekawe dlaczego?

Na podstawie:
jewish.pl/pch24.pl
Fot.: warszawa.tvp.pl/printscreen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.