3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

III RP: MON reaguje na rosyjskie manewry

Na terytorium Federacji Rosyjskiej organizowane są manewry sprawdzające gotowość bojową rosyjskiej armii. Wskutek wzrastającego zagrożenia dla bezpieczeństwa Rosji główny zakres ćwiczeń obejmuje sprawność wojskowych podczas operacji w sytuacjach kryzysowych – takiej informacji udzielił minister obrony narodowej Siergiej Szojgu.

„Zgodnie z rozkazem (prezydenta) wojska południowego, zachodniego i centralnego okręgu wojskowego, Flota Północna, siły powietrzne i powietrzno-desantowe zostały postawione w stan najwyższej gotowości w ramach zarządzonych ćwiczeń” – dodał.

Z kolei rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz poinformował, że attache III RP w Moskwie wraz z jego wojskowymi odpowiednikami z innych krajów, zostali zaproszeni przez rosyjskie Ministerstwo Obrony na spotkanie w tej sprawie.

Od czasu kryzysu ukraińskiego i ochłodzenia relacji na linii Rosja-Zachód armia wschodniego imperium regularnie przeprowadza na szeroką skalę manewry na swoim terytorium. Obecne ćwiczenia mają potrwać do końca bieżącego miesiąca.

Na działania FR zareagowały wschodnie rubieże UE – III RP. Na polecenie Macierewicza zwołano odprawę szefów Dowództwa Operacyjnego RSZ, Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego. Resort zapewnia, że stale monitoruje poczynania Rosji oraz pozostaje w kontakcie z sojusznikami, lecz traktuje kremlowskie poczynania jako próbę wywarcia presji na zachód, które nie stanowią zagrożenia.

Polska jest dogodnym miejscem do skrzyżowania się mieczy dwóch imperializmów: rosyjskiego i amerykańskiego. Niektórzy popierają prounijną III RP, która broni interesów swoich zachodnich panów, inni widzą przyszłość pod berłem Putina.

Z perspektywy narodowo radykalnej wybór jest dość prosty, choć na pewno nie zasługuje na miano prymitywnego – ziemia powinna być wyzwolona od imperializmów godzących ze swej natury w wolność i niezawisłość narodów na całym świecie, które nie powinny uginać karku przed żadnym tyranem.

Na podstawie:
rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.