3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

III RP: „Niezależne” stowarzyszenie córki prezesa TK na pasku Sorosa

Ile jest organizacji, w tym politycznych, czy gazet przedstawiających się za niezależne i niefinansowane, gdy później okazywało się, że w istocie jest inaczej, trudno byłoby zliczyć.

Światło dzienne ujrzała informacja, że należy do nich Stowarzyszenie 61, którego prezesem jest Róża Rzeplińska – córka prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, powołanego na to stanowisko przez Bronisława Komorowskiego w 2010. We władzach stowarzyszenia zasiada również córka byłego prezydenta III RP.

Stowarzyszenie 61 określa się „niezależną, apartyjną organizacją pozarządową”, która stawia sobie za cel „dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne”, pomimo tego, że od lat jest zasilane przez podmioty należące do Sorosa.

Tylko w 2014 roku stowarzyszenie z kwoty pół miliona złotych otrzymanej przez darczyńców, ponad 300 tysięcy przekazała Fundacja im. S. Batorego. Fundacja finansowana wcześniej stowarzyszenie Rzeplińskiej –  między 2006 a 2007 rokiem przekazała na rzecz stowarzyszenia 145 tys. zł oraz 285 tys. zł na portal mamprawowiedziec.pl, a dzięki samej pracy w stowarzyszeniu Róża Rzeplińska miała zarobić 50 tysięcy złotych.

Łącznie na przestrzeni kilku ostatnich lat Stowarzyszenie 61 otrzymało od podmiotów podległych Sorosowi kilka milionów złotych.

Na podstawie:
parezja.pl/pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.