3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

III RP: Rząd wziął kredyt na realizację programu 500+

Rządowy projekt „Rodzina 500+” od samego początku był mało wiarygodny pod kątem rozwiązywania problemów egzystencjalnych polskich rodzin, jak i budził wątpliwości co do samej praktycznej realizacji. Czas – pomimo upływu krótkiego okresu – zdążył jedynie wzmóc obawy wobec słuszności inicjatywy, a właściwie potwierdza „teorie spiskowe”.

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki podczas spotkania z sympatykami PiSu przyznał, że rząd na realizację projektu wziął kredyt na 20 mld złotych.

„Przypominam, że 500+ jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność.”

Jeszcze bardziej żenujące jest to, że dodał:

„W dłuższej perspektywie to nam nie zbuduje PKB. Państwu bardziej niż konsumpcja potrzebne są inwestycje i oszczędności.”

Pomimo tego, że jak dobrze widać rząd zdaje sobie sprawę, iż 500+ jest niezgodne z kierunkami, w stronę których mówi, że pragnie zmierzać, to nie przeszkadza im to w jego realizacji, co wygląda na przekupstwo polskiego społeczeństwa oraz na działanie mające zwiększyć wiarygodność władzy, niż na rzetelne wprowadzanie rozwiązań realnie zmieniających warunki w życiu zbiorowym narodu na lepsze. Mówi to wiele o motywach partii rządzącej, które odbiegają od szlachetnych, a więc i o niej samej, jako niewiele różniącej się od poprzedniej, czyli PO. Właściwie nie powinniśmy się dziwić, bo są częściami składowymi tego samego systemu, a to zobowiązuje do prowadzenia antynarodowej polityki.

W przyszłym roku program 500+ ma pochłonąć 22 mld złotych.

Na podstawie:
parezja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.