3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

III RP: Trwa Szczyt Upodlenia

To by było na tyle, jeśli chodzi o udawanie polskości przez Prawo i Sprawiedliwość. Trochę to trwało, ale właśnie przy Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej musiało się skończyć. Prężenie muskuł i budowanie wizerunku państwa niezależnego runęło razem z szczytem NATO. A raczej szczytem upodlenia.

Antoni Macierewicz, któremu Ojczyzna nie schodzi z ust, nie ma problemu z dumnym głoszeniem obecności wojsk amerykańskich na polskich ziemiach:

„Około tysiąca amerykańskich żołnierzy będzie tutaj na zasadzie rotacyjnej, będzie służyło ramię w ramię z żołnierzami polskimi.”

I dodaje:

„Faktem jest trwała obecność sił wojskowych NATO na flance wschodniej. Oczywiście to jest sojusz defensywny. Te siły mają na celu obronę, ale każda z tych bojowych grup batalionowych będzie wyposażona w tego typu środki obronne, aby być zdolnym obronić skutecznie, powstrzymać ewentualny  atak ze strony jakiegokolwiek agresora.”

Z określeniem agresora nie ma natomiast problemu Andrzej Duda:

„Przede wszystkim musimy się zastanowić, co dzisiaj rozumiemy przez określenie agresja Rosji. Dzisiaj mamy wiele rodzajów możliwej agresji trudno to ocenić w jakiejkolwiek skali. Jeśli cała armia rosyjska rzuci się na Polskę, trudno będzie się obronić. Ale od czasów II wojny światowej nie widzieliśmy takiego starcia. Rosja ujawniła swoje imperialne ambicje i postanowiła je realizować. My zaś nie możemy się zgodzić na to, by Rosja łamała prawo międzynarodowe. Jeśli ono będzie przestrzegane, będzie pokój. Ale mamy prawo reagować, gdy jest łamane.”

Antyrosyjska retoryka trwa w najlepsze, a niektóre słowa mogłyby być potraktowane jako agresja, ale w stronę państwa Putina. No, ale Pan każe to prawica grzecznie słucha i wykonuje.

USA ma jednak ochotę tylko poszczekać za pomocą swojego satelickiego państwa III RP na Rosję, a na wojenkę wybraliby się tam gdzie wskazuje Obama, który mówi o tym, iż obecność tarcz antyrakietowych w Polsce jest potrzebna przeciwko rakietom z … Iranu.

Nie wiedzieliśmy, że jesteśmy zagrożeni z strony Iranu, ale jeśli tak to prosimy: przybywajcie. Uratujcie nas!

źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.