3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

III RP: Waszczykowski dementuje plotki o „Polexicie”. „Rząd nie podejmie w tym kierunku żadnych kroków”

Nie wiemy jak to jest, że niektórzy do tej pory twierdzą, iż rząd III RP jest antyunijny, wszak ten niejednokrotnie podkreślał, że jest zgoła inaczej. Szczerze, to jest już to trochę nudne, szczególnie, że PiS w ostatnim czasie wypowiada się na ten temat notorycznie – widocznie zależy im tak samo równie jak nam na odkłamaniu tego mitu wśród ich zawiedzionych wyborców, których lwia część wrzucała karteczki wyborcze właśnie przez wzgląd na to, że uroiła sobie, iż PiS jest ugrupowaniem antyunijnym.

Pamiętacie niedawną wypowiedź dyrektora Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP Marka Magierowskiego na ten temat? Albo Andrzeja Dudy o tym, że III RP jest gotowa przyjąć uchodźców, a poważni politycy są za Unią Europejską? Taki sam charakter miała wypowiedź ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego w rozmowie z „Die Welt”:

„Rząd nie zamierza podejmować żadnych kroków w kierunku wystąpienia Polski z UE. Żadna poważna partia w Polsce nie chciałaby tego.”

Nie zapomniał wspomnieć o jakichś wizjach o tym, w jakim kierunku powinna zmierzać UE, lecz słowa te potwierdzały tylko troskę o los przetrwania tego sztucznego tworu i równie dobrze mogłyby być wypowiedziane przez rzekomych antagonistów PiSu z Nowoczesnej, PO, czy innych, równie prounijnych jak one wszystkie ugrupowań.

Na podstawie:
pch24.pl/3droga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.