Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Iran kontynuuje program nuklearny oraz polityczny kurs w regionie

Przywódca Islamskiej Republiki Iranu Ali Chamenei powiedział, że irańska postawa względem działań USA w regionie jest niezmienna. Takie stwierdzenie związane jest z dialogiem dotyczącym negocjacji w sprawie budowy broni nuklearnej, który Iran podjął z USA, Rosją, Chinami, Wielką Brytanią, Francją i Niemcami. Chamenei powiedział:

Islamska Republika Iranu nie wyrzeknie się popierania swych przyjaciół w regionie – uciśnionych narodów Palestyny, Jemenu, Bahrajnu, narodów i rządów syryjskich i irackich oraz opozycyjnych bojowników walczących w Libanie i Palestynie.

Wielokrotnie powtarzaliśmy, że nie prowadzimy żadnego dialogu z USA w kwestiach międzynarodowych, regionalnych czy dwustronnych. Kilkakrotnie, biorąc pod uwagę nasze interesy, negocjowaliśmy z USA w przypadku programu nuklearnego.

Iran zachował prawo do kontynuowania „pokojowego programu nuklearnego”, jednak kosztem narzuconych ograniczeń technicznych. Islamski rząd liczy dzięki temu na złagodzenie międzynarodowych sankcji, o którym zaważy opinia Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.