3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

IV Marsz Ciszy w hołdzie Żołnierzom Wyklętym- relacja (patronat 3droga.pl)

Coroczne obchody w hołdzie Żołnierzom Wyklętym mocno wpisały się nie tylko w serca i potrzeby lokalnych społeczności, lecz także w pewnego rodzaju kalendarz aktywizmu środowiska nacjonalistycznego. Spuścizna i dorobek żołnierzy konspiracji antykomunistycznej, który być może zdegradowała się w czasach tzw. „mody na patriotyzm”, wciąż jest istotnym składnikiem ludzkiego światopoglądu- dlatego nie ulega wątpliwości, że musi zostać ona na nowo odczytana! W tym duchu wzięliśmy udział w wydarzeniu: „IV Marsz Ciszy w hołdzie Żołnierzom Wyklętym”, który jest organizowany przez kolegów z Małopolskich Patriotów.

Na patronów naszego wydarzenia wybraliśmy w tym roku cztery postacie: Józefa Kurasia ps. „Ogień”, Antoni Szackiego ps. „Bohun”, Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc” i Tadeusza Bieńkowicza ps. „Rączy”. Nasz zespół przygotował opis ich sylwetek, a grupa Resistance Crew wykonała graficzne projekty ich portretów.

Marsz w tym roku miał całkowicie nową formę. Został pozbawiony banerów organizacyjnych i okolicznościowych, a uczestnicy zostali ustawieni w zorganizowany sposób, tak by w podniosłej atmosferze mogli uczcić bohaterskich Żołnierzy Wyklętych. Zgromadzenie zakończyło się pod Jubilatem, gdzie przedstawiciel Małopolskich Patriotów odczytał apel poległych.

Żyjemy w czasach, gdy z telewizji, z gazet, czy nawet ze strony przedstawicieli naszego, własnego środowiska słychać głosy namawiające nas do porzucenia tematów historycznych. Jakkolwiek jest to dla nas oczywiste, że nacjonalista dzisiaj powinien się skupiać przede wszystkim na teraźniejszości, to jednak nie można odmówić konieczności podtrzymywania pamięci historycznej.

Dlatego już teraz zapraszamy za rok, na kolejny Marsz Ciszy!

Nacjonalistyczne Południe
Małopolscy Patrioci

Małopolscy Patrioci Oddział Suski
Tarnowski Obóz Narodowy
Trzecia Droga
ONR Podhale
Narodowe Żory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *