3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Jarosław Kaczyński: Byłoby dobrze, gdyby Pani Merkel została ponownie wybrana

Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym tabloidowi „Bild” pytany był o wynikające z historii stosunki między Polską i Niemcami oraz relacje międzypaństwowe obydwu krajów. Przy tej okazji poruszony został temat przyszłorocznych wyborów do Bundestagu. Prezes PiS zapytany, czy będąc obywatelem Republiki Federalnej Niemiec oddałby głos na kanclerz Angelę Merkel, odpowiedział:

„Jako Polak mogę jedynie przytoczyć słowa mojego, niestety zmarłego, brata Lecha, które stale powtarzał: +Angela Merkel jest dla nas Polaków najlepszym wyjściem+. Uważam, że miał rację. Nie mam prawa wyborczego w Niemczech. Z polskiego punktu widzenia mówię: byłoby dobrze, gdyby Pani Merkel została ponownie wybrana.”

Podczas rozmowy z niemieckojęzycznym tabloidem Kaczyński uznał, że pod względem handlowym III RP stała się dla zachodnich sąsiadów partnerem atrakcyjniejszym od Federacji Rosyjskiej, i że „nasza historia nie łączy nas, lecz raczej nas dzieli. Łączy nas natomiast sąsiedztwo i ogromna wymiana gospodarcza o wartości 100 mld euro rocznie”.

Jest to kolejna odsłona „eurosceptycyzmu” spod znaku prawicy, której ponoć tak bardzo zależy na przyszłości europejskich narodów i Starego Kontynentu. Wszyscy dobrze znają patetyczne słowa padające z ich ust, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę jak wygląda prawda, albo po prostu nie chcą jej do siebie dopuścić – zderzenie z rzeczywistością zazwyczaj jest bolesne.

Kaczyński ponadto zaprzeczył „Bildowi”, że nie jest „władcą” Polski. To żadna nowość. Mógłby być najwyżej władcą III Rzeczpospolitej bynajmniej nie Polskiej, lecz i tu jest tylko wiernopoddańczym podwykonawcą międzynarodowego tyrana. Nie przeszkodziło mu to w zapewnieniu, iż „Polska jest demokracją. Nasza premier kieruje rządem, prezydent spełnia swoje zadania. Ale trochę (władzy) pozostaje też dla szefa partii”. 

Zaprawdę III RP to istny szczyt demokracji. W powietrzu aż unosi się przynależny jej powiew upowszechnienia władzy i własności. Odczuć go można funkcjonując na co dzień w zakładach pracy, szkołach, uczelniach i urzędach. Doznania te wystarczająco przekonują, że obecnemu systemowi ani z demokracją, ani z demokratyzacją po drodze zwyczajnie nie jest.

Na podstawie:
PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.