3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Jean-Claude Juncker: CETA odzwierciedla wartości i ambicje, podzielane przez UE i Kanadę.

Unia Europejska i Kanada podpisały w niedzielę umowę CETA. Podczas spotkania w Brukseli podpisy pod dokumentem złożyli premier Kanady Justin Trudeau, szef Rady Europejskiej Donald Tusk, przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oraz premier Słowacji Robert Fico.

„Podjęte dziś decyzje pokazują, że dezintegracja wspólnoty nie musi być trwałą tendencją, że wciąż mamy dość siły i determinacji – przynajmniej część z nas – by przeciwstawić się fatalizmowi na temat upadku naszego politycznego świata. W tym szczególnym momencie historii UE ten pozytywny sygnał wiele znaczy” – słowa Donalda Tuska musiały niezwykle uspokoić Beatę Szydło.

Tusk podkreślał, że „wolny handel”i globalizacja uchroniła wielu ludzi przed głodem i biedą oraz powiedział: „Musimy być w stanie przekonać obywateli, że wolny handel jest w ich interesie, a nie tylko w interesie wielkich korporacji.” Pana Tuska można lubić lub nie, jednak jeszcze do nie dawna można było uważać go za kogoś inteligentniejszego, ale wciskać ludziom takiego kitu zwyczajnie nie wypada. Polecamy również spróbować mu żywota niewolnika, którego w III RP nazywa się obywatelem i zaznania dobrodziejstw płynących z komunałów.

Jeszcze większą trwogę budzą słowa Szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera.

„CETA odzwierciedla wartości i ambicje, podzielane przez UE i Kanadę.”

„Jednocześnie chronimy wszystko, na czym zależy mieszkańcom UE i Kanady: przyzwoite warunki w miejscu pracy, zdrowie i bezpieczeństwo, różnorodność kulturową, jakość środowiska.”

„To ważny dzień dla UE i Kanady. W umowie CETA ustalamy międzynarodowe standardy, które będą także respektowane przez innych w pozostałych negocjowanych porozumieniach”

Takie słowa w ustach demoliberałów i ogromne zadowolenie demoliberalnych instytucji nie wróżą niczego dobrego.

W niedzielę podpisano rónież inne porozumienie o „strategicznym partnerstwie” między UE i Kanadą (SPA), które ma posłużyć do rozszerzenia współpracy min. w sferze polityki zagranicznej, bezpieczeństwa i obronności, energii i ochrony klimatu czy mobilności.

Polecamy przy tej okazji materiał Rafała Sawickiego „Co z tą CETA?” (KLIK)

Na podstawie:
polityce.pl/xportal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.