Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Jean-Marie Le Pen zapowiada powołanie nowej grupy

Honorowy przewodniczący Frontu Narodowego oraz jego założyciel Jean-Marie Le Pen postanowił stworzyć nową grupę na francuskiej niwie nacjonalistycznej. Zapowiada że nie będzie ona stanowiła konkurencji dla Frontu Narodowego, tylko będzie próbowała przywrócić ugrupowaniu linię polityczną, która była znakiem rozpoznawczym francuskich nacjonalistów, a która została rozmyta, odkąd przewodnictwo nad FN objęła jego córka.
Le Pen podkreślił również, że wraz z grupą sympatyków jego poglądów będzie pracował nad uratowaniem wewnątrzpartyjnej demokracji. Krytykuje przy tym współpracowników swojej córki, zarzucając im aprobatę dla pomysłów antagonistów FN, przez co ugrupowanie jest narażone na pójście w ślady Sojuszu Narodowego Gianfranco Finiego, który przepoczwarzył się w liberalną organizację.

Przypomnijmy, że konflikt na linii Marine Le Pen-Jean Marie Le Pen trwa już od pewnego czasu. Marine zablokowała kandydaturę swojego ojca w wyborach regionalnych, które mają odbyć się pod koniec roku, ponieważ zarzuca mu udzielanie kontrowersyjnych wywiadów. Ponadto został zawieszony w prawach partii.
Jean-Marie Le Pen uważa swoją córkę za dynamit, który rozsadza FN.  Ponadto powiedział, że czuje wstyd, gdy pomyśli, iż Marine nosi jego nazwisko i wyraził nadzieje na jej ślub z życiowym partnerem i wiceprezesem FN Louisem Aliotem, dzięki czemu startowałaby w wyborach prezydenckich w 2017 roku pod własnym nazwiskiem.

Źródło:
https://nacjonalizm.wordpress.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.