Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Jerzy Owsiak wtóruje Annie Komorowskiej!

Jerzy Owsiak komentując ćwierć wieku panującej w Polsce „wolności” powiedział, że dzisiejszy obraz naszego kraju obfituje w pełnię możliwości, ponieważ… możemy emigrować, a emigracja jest przywilejem! W podobnym tonie wypowiadała się jakiś czas temu małżonka Bronisława Komorowskiego – Anna, o czym możecie przeczytać tutaj. Oczywiście nie zapomniał nadmienić, że kiedyś osoba opuszczająca kraj uważana była za uciekiniera, natomiast dzisiaj wyjazd jest świadomą decyzją, którą podejmuje się świadomie, gdzie ktoś chce sobie ułożyć życie.

„Teraz mówi się, próbuje mi się wmówić, że emigracja jest jakimś złem… Emigracja jest przywilejem! Ja mogę emigrować, jeśli mam ochotę. To jest ogromny przywilej tych czasów, że mogę podjąć taką decyzję i wyjechać.”

„Cały świat podróżuje wte i nazad. Mało tego… kiedyś wyjazd łączył się z tym, że paszport został porzucony, czułeś się wygnańcem, albo i gorzej uciekłeś z kraju. Tak się mówiło. Ja mam poczucie, że to ty dziś wybierasz, gdzie chcesz jechać, gdzie chcesz ułożyć sobie…”

Ogromna liczba Polaków podejmuje decyzje o emigracji świadomie, owszem. Decyduje się dlatego, że nie jest to przywilej, lecz dlatego, że nie widzi perspektyw oraz możliwości w Polsce, o których mówi szef WOŚP. Potwierdzają to kolejne słowa Owsiaka, który mówi, że:

„Wielu z nich bardzo się udało, są świetnymi pracownikami, menadżerami, czy to Anglia, czy inny kraj. Oni nie widzie dzieli kiedyś, że w ogóle jest taka możliwość”

Polacy często też są twórcami nowych technologii, innowacji, na których zarabiają państwa, czy korporacje, w których żyją i dla których pracują. Na obczyźnie mają możliwość rozwoju i mają możliwość realizowania swoich pomysłów. W III RP nie, a również ciężko jest powiedzieć, żeby polski kapitał, polski przedsiębiorca stanowił jakąś konkurencje dla obcego kapitału, który tutaj dominuje. Dlatego dalsze słowa Owsiaka mówiące o tym, że według niego Polska się nie psuje, są oderwane od rzeczywistości. Zmiany jakie powinno się tutaj wprowadzić są gruntowne, fundamentalne. Po ich wprowadzeniu III RP powinna stać się jedynie mrocznym snem i wspomnieniem, do którego nikt nie będzie powracał z utęsknieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.