3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Khamenei: Iran nigdy nie pozwoli na inspekcje swoich instalacji militarnych

Najwyższy lider Rewolucji Islamskiej w Iranie, Imam Sayeed Ali Khamenei powiedział w środę do zgromadzonych ludzi, że Iran nigdy nie pozwoli zagranicznym inspektorom na sprawdzenie swoich militarnych instalacji:

Oni dziś, po raz kolejny podnoszą nowe kwestie w „nuklearnych” negocjacjach. Odpowiadając na te prośby, musimy dziś wyraźnie zaznaczyć, że nigdy nie pozwolimy obcym wizytować naszych wojskowych struktur
i instalacji.

Następnie dodał:

Mówią nam także, że musimy pozwolić im na przeprowadzenie wywiadu z naszymi nuklearnymi naukowcami. Jednak nie jest to wywiad tylko zwyczajne przesłuchanie. Nie pozwolę obcym, by przychodzili i przesłuchiwali naszych badaczy, którzy osiągnęli tak wysoki poziom zaawansowania w tym nad czym pracują.

Pomimo tego, że Iran jako państwo podkreślał, że nie zgodzi się na żadne kroki czy działania naruszające jego niezależność czy suwerenność (czyli np. międzynarodowe) to i tak, wspólnie z krajami grupy P5 +1 (USA, Francja, Bahrain, Rosja, Chiny) zawarł pierwsze, historyczne uzgodnienia co do prowadzonego przez siebie programu nuklearnego. Wszystkie kraje, zadeklarowały się, że osiągną porozumienie najpóźniej do końca czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *