3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Khamenei: Zachód nie jest szczery w swojej walce z terrorystami

Przywódca Islamskiej Rewolucji, Jego Eminencja Imam Sayyed Ali Khamenei w swoim ostatnim przemówieniu podkreślił, że walka z terroryzmem musi być zajęciem przypisanym dla krajów muzułmańskich. Jak powiedział:

Oczywiście, walka z terroryzmem musi być prowadzona przez te kraje muzułmańskie, które nie podążają za dogmatami polityki zachodniej i tej z USA, ponieważ te kraje nie mają rzeczywistego i poważnego interesu w walce z nim

Równolegle, Khamenei zapewnił, że Islamska Republika Iranu jest poważna i szczera w prowadzonej przez siebie walce z terroryzmem i wyczerpuje wszystkie posiadane przez siebie możliwości by go ostatecznie pokonać. Ostrzegł, że według posiadanych przez Iran informacji, grupy terrorystyczne wykorzystują problemy i niedociągnięcia w niektórych krajach arabskich by rekrutować z nich swoich bojowników. Khamenei ostrzegł, że kraje te muszą uporać się z tymi problemami by nie dawać terrorystom pretekstu i pożywki do ich działań.

Odnosząc się do działań państw zachodnich w rejonie Bliskiego Wschodu i północnej Afryki, Khamenei dodał:

Niektóre kraje zachodnie, nie są szczere w swojej walce z terroryzmem, a przez swoją nierozważną politykę w rejonie Bliskiego Wschodu, jawnie przyczyniły się do wzmocnienia prądów terrorystycznych w Afganistanie i powstania grup terrorystycznych w Syrii i Iraku.

Źródło: Alahednews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *