3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kielce: Miasto zapewniło mieszkanie na start ukraińskiej rodzinie „uchodźców”

We wtorek popołudniu przybyła do Kielc czteroosobowa rodzina imigrantów z Ukrainy, którzy uciekli Mariupola objętego konfliktem. Ich nowym domem stało się kupione przez miasto mieszkanie w wysokim standardzie. Miasto również pomoże w znalezieniu pracy odpowiadającej ich wymaganiom. Zastępca dyrektora kieleckiego MOPS Dorota Ławiczek informuje o tym „sukcesie”:

„Jest to czteroosobowa rodzina – rodzice, 20-letni syn i 8-letnia córka. Kupiliśmy dla nich 3-pokojowe mieszkanie o powierzchni 49 metrów.”

Barbara Kopeć z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach informuje, że miasto kupiło używane mieszkanie, lecz je wyremontowano:

„Jest w pełni wyposażone, w meble, lodówkę, pralkę. Nie ma telewizora, rodzina kupi go sama, jeśli będzie miała ochotę. Lodówka jest pełna, zapewniliśmy wędlinę, sery, keczup, jogurty, napoje czy pieczywo. W szafkach znajdą mąkę, cukier czy herbatę.”

„W łazience są środki higieny. Umeblowanie jest neutralne, bo nie znamy upodobań rodziny. Do tej pory nie rozmawialiśmy z jej członkami, wszelkie kontakty odbywały się przez ministerialnych urzędników. Wyposażenie pokoi dostosowaliśmy do wieku ich mieszkańców, inaczej wyglądają meble dla 8-letniej dziewczynki i 20-letniego chłopka.”

A czy Wy, nasi drodzy czytelnicy, spotkaliście się kiedyś z takimi grzecznościami ze strony państwa, czy tylko zabierało wam ciężko zarabiane pieniądze, by kupić ukraińskiej rodzinie mieszkanie?

Dla porównania polskie rodziny, czy też samotni rodzice, na przyznanie niskiej klasy mieszkania socjalnego czekają nawet kilka lat. Dla przykładu 25-letnia mieszkanka sąsiadującego z woj. Świętokrzyskim Podkarpacia mówi o swojej sytuacji:

„Ja i moja mama na mieszkanie socjalne czekałyśmy 4 lata. I dostałyśmy kilkunastometrową klitkę do generalnego remontu na czwartym piętrze bez windy, z której wcześniej wysiedlili za niepłacenie czynszu jakąś patologiczną ekipę.”

Państwo po raz kolejny pomija potrzeby Polaków, podczas gdy na pozycji uprzywilejowanej stawia imigrantów i uchodźców.

Źródło:
newsweb.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.