3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kielce: Zwycięstwo! Witold Pilecki zamiast Armii Ludowej

Toczą się od dłuższego czasu walki o zmianę nazw ulic komunistycznych na patriotyczne, teraz nowa ofensywa rozpoczęła się w Kielcach. Miesiąc wcześniej mimo propozycji Platformy Obywatelskiej, o nadaniu nowemu rondu w Kielcach imienia Tadeusza Mazowieckiego, uzyskało ono nazwę Antoniego Hedy „Szarego”.
Dziś o godzinie 10:00 rozpoczęła się kolejna burzliwa sesja w kieleckim ratuszu. Już od początku środowiska lewicowe(SLD), chciały usunięcia z obrad pkt 16, a więc zmiany nazwy ulicy Armii Ludowej na Witolda Pileckiego. Dopiero o godzinie 12 rozpoczęto obrady nad interesującymi nas sprawami, głos zabrał min. Leszek Bukowski naczelnik Kieleckiego IPN,Joanna Grzelak która wyraziła swój głos sprzeciwu, a także stwierdziła, że „Inka” mogła by się zaprzyjaźnić z Sawicką. Po jeszcze kilku przemówieniach doszło do głosowania: 19 radnych zagłosowało za, 3 przeciw, 1 się wstrzymał. Decyzją radnych ulica Armii Ludowej zmieni swą nazwę na ul. Pułkownika Witolda Pileckiego.

Kolejnym pkt  obrad dotyczył nadania nazwy odcinkowi nowej drogi w Kielcach, radni prawie jednogłośnie orzekli(21 za 1 wstrzymał), że zgadzają się aby nosiła ona nazwę Żołnierzy Wyklętych.

Na sesji nie mogło zabraknąć oczywiście aktywistów Trzeciej Drogi, którzy czuwali nad radnymi, jak zawsze wywołało to popłoch Straży Miejskiej, który po raz kolejny dzięki nam strażnicy mogli przekonać się jak wyglądają obrady w Kieleckim Ratuszu. To nie koniec patriotycznej ofensywy w Kielcach gdyż ciągle toczy się walka o usunięcie 19 sowieckich, honorowych obywateli Kielc i nadaniu w ich miejsce 19 bohaterów którzy walczyli o naszą wolność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *