3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kolejna rzeź chrześcijan w Pakistanie

Zasiadając do swojego komputera miałem zamiar napisać coś o św. Józefie – wszak dziś tj. 19 marca obchodzimy jego święto. Niestety plany pokrzyżowali mi pokojowo nastawieni muzułmanie.

W ostatnią niedzielę w chrześcijańskiej dzielnicy miasta Lahaur na wschodzie Pakistanu – gdzie mniejszość chrześcijańska stanowi mniej niż 2 procent, doszło do dwóch zamachów bombowych. W atakach, do których przyznali się pakistańscy talibowie, śmierć poniosło co najmniej dziesięć osób, a około 50 zostało rannych. Eksplozje nastąpiły w godzinach rannych kiedy to wyznawcy Chrystusa uczestniczyli w porannych mszach świętych.

Jak podaje agencja Reutera do ataków doszło w odstępie kilku minut – jeden miał miejsce pod katolickim kościołem, drugi pod kościołem protestanckim. Rzecznik pakistańskich talibów wziął na siebie odpowiedzialność za jak to określił „zamachy samobójcze” na jeden z kościołów. Papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański podkreślił obojętność świata wobec eksterminacji chrześcijan oraz fakt, że giną oni tylko dlatego, że są wyznawcami Jezusa. Niedzielne ataki są najbardziej krwawym aktem terroru wobec chrześcijan od września 2013 roku kiedy to w zamachu samobójczym w Peszawarze zginęło 70 ludzi.

Święty Józefie módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy a szczególnie za tymi, którzy się do Ciebie nie uciekają !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *