Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kolejny zamach we Francji. Europa bezradna!

Dziś, około godziny 10 rano, rozpędzony samochód,  którego kierowcą była Yacine Sali, francuski imigrant powiązany ze strukturami Państwa Islamskiego, staranował bramę zakładów gazowych w miejscowości Isere położonej niedaleko Lyonu. Doszło do wybuchu w wyniku którego parę osób zostało rannych. Na terenie zakładu, znaleziono ciało mężczyzny, którego pozbawiono głowy, tę odnaleziono dopiero nabitą na płot niedaleko. Była pokryta arabskimi napisami.

Prezydent Francji, Francois Hollande stwierdził, że celem zamachu było wysadzenie w powietrze całego zakładu. Powiedział także, że zamachowiec nie działał sam, tylko miał wspólnika pomagającego mu w przeprowadzeniu akcji. Ten, jak donoszą niektóre polskie i zagraniczne media, także jest w rękach francuskiej policji. Tamtejsze służby objęły drobiazgową kontrolą, kluczowe obiekty w Lyonie.

Kolejny zamach i kolejny raz, jak na dłoni widzimy, że państwa Europy Zachodniej są zupełnie bezradne wobec ciągle powracającego zagrożenia terrorystycznego. Mimo tego, że znowu giną Europejczycy, Unia Europejska nadal planuje równomiernie podzielić się uchodźcami. Jaki będzie tego skutek? Czy już niedługo będziemy mogli mówić o wysokim zagrożeniu terrorystycznym w Polsce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.