3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kolumbia: Rząd za gender w szkołach. Kościół wspiera masowe protesty w obronie rodziny

Kolumbijczycy zareagowali na proponowane przez rząd zmiany w prawie, które mają na celu indoktrynację młodzieży za sprawą wprowadzenia do szkolnych programów nauczania ideologii gender. Ulicami miast przeszły masowe manifestacje w obronie rodziny gromadzące rodziców z dziećmi, wśród których nie brakowało nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych.

Pełnego poparcia udzielił inicjatywie Kościół. Od dłuższego czasu biskupi przestrzegają społeczeństwo przed skutkami zmian określanych mianem „antydyskryminacyjnych”, które pogwałcają prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz stanowią zagrożenie dla stabilności rodzin.

Podczas konferencji prasowej arcybiskup stołecznej Bogoty kard. Ruben Salazar Gomez podkreślił dekadenckość ideologii gender, która pozbawiając człowieka podstawowej komplementarności, jaka istnieje między mężczyzną i kobietą niszczy społeczeństwo.

Episkopat wyraził wdzięczność narodowi kolumbijskiemu za liczny udział w marszach. Abp Ismael Rueda Sierra przy okazji tych wydarzeń określił mobilizację ludzi w jego diecezji za nadzwyczajną.

„To była spontaniczna, wielkoduszna i świadoma reakcja rodzin” – mówił ordynariusz Bucaramanga

„Lud słucha głosu Boga i to na Jego głos jednoczymy umysły i serca, by dać świadectwo jedności, a zarazem domagać się konkretnych zmian od tych, którzy nami rządzą” – skomentował zachowanie społeczeństwa bp Victor Antonio Tamayo Betancourd z Barranquilla.

Na podstawie:
ekai.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.