3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Krakowskie obchody ku czci Żołnierzy Wyklętych

W związku z przypadającym na pierwszego marca Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych krakowskie środowiska nacjonalistyczne i narodowe organizują obchody ku czci bohaterów oraz przyświecającej im idei Wolnej Polski – idei, która rozpala ogień walki również w nas.

Krakowskie obchody dnia Żołnierzy Wyklętych rozpoczniemy już w sobotę 27 lutego. Zapraszamy w ten dzień do budynku Sokoła przy ulicy Piłsudskiego 27, gdzie o godzinie 16:00 rozpocznie się wykład historyka z IPN dotyczący podziemia niepodległościowego po 1945 roku. Wykład potrwa do około godziny 18.
1 marca zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą w rycie trydenckim do Kościoła Św. Piotra i Pawła w intencji Niezłomnych Bohaterów. Następnie od godziny 20:00 będziemy gromadzić się na Placu Inwalidów, gdzie odbędzie się wiec pamięci. Bardzo prosimy wszystkich o przyniesienie pochodni (ewentualnie świec). Podczas wiecu pamięci pragniemy odśpiewać Hymn Młodych, pieśń, którą każdy polski narodowiec niegdyś miał wyrytą w sercu. Zachęcamy do przygotowania sobie kartek z tekstem.
To od nas zależy liczebność i powodzenie tego wydarzenia!

Podczas obchodów pragniemy oddać hołd Niezłomnym, którzy wolność ojczyzny ukochali bardziej, niźli własne życie. Dla nich było oczywistym, że nadchodzący ze wschodu wyzwoliciel był niosącym za sobą komunistyczną okupację potworem, dlatego nie złożyli broni nawet po ogłoszeniu końca wojny. Byli z tego względu szykanowani i mordowani, a ich rodziny wystawione na stratę dobrego imienia. Wtedy społeczeństwo polskie wierzyło okupacyjnym przekazom medialnym, w wyniku czego miało tożsamy z nim stosunek do podziemia antykomunistycznego i uważało bohaterów za bandytów, nazywając ich walkę szaleńczą i niepotrzebną. Dzisiaj jest podobnie – propaganda medialna wyrobiła sobie tak samo społeczeństwo, które również uważa, że żyje w wolnej ojczyźnie, a ludzi walczących z systemem uznaje za szalonych. Jednak historia coraz szerzej przyznaje Wyklętym rację – miejmy nadzieję, że prawda zatriumfuje jeszcze za naszego życia, a ideowy testament pozostawiony po bohaterach zostanie wypełniony.

Organizatorami wydarzenia są: Trzecia Droga Kraków, Małopolscy Patrioci, Młodzież Wszechpolska Okręg Małopolski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *