3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Kryzys wychowawczy: gimnazjaliści sprofanowali Najświętszy Sakrament

Trzech uczęszczających do gimnazjum mieszkańców Jasła dopuściło się świętokradczego zachowania. Podczas wieczornej Mszy Świętej nietypowe zachowanie młodych ludzi – dwójki chłopaków i dziewczyny – zwróciło uwagę wiernych oraz kapłana udzielającego Najświętszego Sakramentu.

Przejęty sprawą kapłan udał się w miejsce, gdzie przebywali gimnazjaliści, by rozwiązać wywołany przez ich zachowanie niepokój. W miejscu, gdzie była młodzież znalazł leżącą na posadzce konsekrowaną Hostię, o czym poinformował resztę duchownych. Po Mszy Świętej księża zostali poinformowani przez wierne o znalezieniu kolejnej leżącej na ziemi Hostii – tym razem przed kościołem.

Trójka osób – według ich rówieśników – robiła sobie żarty, w tym udawała, że wiesza się na krzyżu i robiła sobie zdjęcia.

Ojciec gwardian Krzysztof Kozioł przypomniał, że za sprofanowanie Hostii grozi automatyczna ekskomunika, którą zdjąć może jedynie sam Ojciec Święty.

Podobne zachowania gimnazjalistów i młodzieży znane są od dawien dawna – nic dziwnego, skoro młodzież nie ma z kogo czerpać autorytetu oraz zewsząd dostarczane są jej nieodpowiednie wzorce. Kryzys i upadek rodzicielstwa, system edukacyjny składający się z najemników, a nie nauczycieli z powołania, czy moda dostarczana z ekranu telewizora, bądź komputera, to jedne z wielu negatywnych czynników składających się na obecny stan młodzieży, młodzieży, która jest przyszłością tego narodu. Jest to w dużej mierze zasługa chwalonego przez wszystkich – w tym również przez dużą część kleru – Systemu, który od samego początku budowany był na materialistycznym i nihilistycznym podłożu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.