Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Ks. Jacek Międlar o walce z chrześcijańskimi wartościami

Wywiadu dla tygodnika „Polska Niepodległa” udzielił ksiądz Jacek Międlar z Wrocławia. Podczas rozmowy poruszony został temat systemowej narracji, według której tradycja oraz wiara traktowana jest jako zaścianek i ciemnogród. Wypowiedź kapłana wyglądała następująco:

Oczywiście to, co wygłaszają przedstawiciele takich środowisk, to demagogia ateistyczna, która jest nam serwowana od dziesiątków lat. Jej celem jest odcięcie nas od korzeni, od dziedzictwa, z którego wyrastamy, co w konsekwencji ma doprowadzić do rozpadu życia moralnego w myśl lewicowych ideologii. U jej fundamentów leży brak Pana Boga czy relatywizm moralny i walka z tymi wartościami, na których zbudowana jest chrześcijańska Europa, polskie społeczeństwo. Warto przywołać w kontekście tego, o co Pan pyta, czasy rewolucji francuskiej, kiedy odcięcie się od wartości chrześcijańskich doprowadziło do upadku ładu społecznego, do eskalacji przemocy.

Wypowiedź kapłana można uzupełnić jedynie w ten sposób, że od dawna Europa budowana jest na zasadach stojących w opozycji do wartości chrześcijańskich, czyli łacińskich. Całe życie zbiorowe jest oparte na przesiąkniętym materializmem fundamencie. Ład cywilizacji łacińskiej może zostać wszakże odbudowany, ku temu potrzeba jednak wielkiego wysiłku i ciężkiej pracy uczynnych ludzi. I o taką cywilizacje walczymy również my, ponieważ jest ona jedyną cywilizacją, dzięki której europejskie narody mogą się odrodzić.

Źródło:
http://polskaniepodlegla.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.