3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Litwa: Wzrost cen następstwem przyjęcia euro

Od 1 stycznia Litwa posługuje się walutą euro, rezygnując ze swojego lita. Posunięcie to zaowocowało spełnieniem przewidywań wysnuwanych przez sceptyków unijnej waluty. I Sekretarz wydziału promocji handlu i inwestycji ambasady III RP w Wilnie, Krzysztof Januszkiewicz, twierdzi, że odczuwalny jest wzrost cen, przez którą turystyka zakupowa do Polski nabrała na sile, w szczególności w regionach przygranicznych.
Ponadto w ramach przystosowania się do wyższych cen, które miały nastąpić po wprowadzeniu euro, sprzedawcy i dystrybutorzy zaczęli zawyżać ceny, aby po przeliczeniu na euro nie uległy one zmianie. Przeciwnicy waluty euro obawiają się również skutków, jakie może przynieść za sobą wkład, który Litwa musi wnieść do funduszu ratunkowego strefy euro.

Litwa jest kolejnym krajem postępującym w procesie tzw. „integracji europejskiej”, która jest niczym więcej od rozbudowywania wpływów finansowych i politycznych wąskich demoliberalnych grup i odbierania niepodległości państwom oraz nie ma nic wspólnego z duchem autentycznej Europy, której Unia Europejska jest tylko falsyfikacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *