3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Małopolscy Patrioci: Zaproszenie na obchody 70 rocznicy aresztowania płk. „Łupaszki” w Osielcu

Stowarzyszenie Małopolscy Patrioci to grupa o niezwykłych zasługach dla popularyzacji historii w wielu lokalnych społecznościach. Stan Wojenny, Żołnierze Wyklęci, Katyń- czy wiele innych wydarzeń zasługujących na wieczną pamięć, żyje dziś tam także dzięki nim. W imieniu członków i sympatyków stowarzyszenia Trzecia Droga, a także czytelników naszego portalu 3droga.pl, pragniemy wszystkich Was serdecznie zaprosić na obchody 70 rocznicy aresztowania płk. „Łupaszki” w Osielcu!

Jak możemy przeczytać na stronie wydarzenia:

30 czerwca przez UB w Osielcu aresztowany został Bohater Narodu Polskiego płk. Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”.

Jako niezłomny Żołnierz Wyklęty kolejnemu pokoleniu polskiemu dał wzór do naśladowania przejawiający się m.in w umiłowaniu oraz poświęcaniu dla ojczyzny.

Stowarzyszenie Małopolscy Patrioci przez wzgląd na 70 rocznicę zobowiązuje się w tym roku zorganizować w Osielcu wielkie uroczystości poświęcone historii naszego bohatera.

Program:

Data: 24.06.2018

· 11:00 – Msza Święta w oprawie patriotycznej w intencji płk. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” w Kościele parafialnym w Osielcu.
· 12:00 – Koncert Patriotyczny w wykonaniu Juli Sołtysik oraz Anny Bogacz.
· 12:15 – Wymarsz z Kościoła pod dom Państwa Bazińskich – W miejsce, gdzie 30 czerwca 1948r. aresztowany przez UB został płk. „Łupaszko”.
· 12:40 – Uroczystości patriotyczne pod pamiątkową tablicą.
· 13:00 – Rekonstrukcja wydarzeń organizowana przez Podhalańską Grupę Rekonstrukcji Historycznych Zgrupowania Partyzanckiego „Błyskawica”.

Wspólnie godnie oddajmy hołd Niezłomnemu Bohaterowi naszej Ojczyzny – Cześć i Chwała Bohaterom!!!

Kontakt:
736 332 731 – Przedstawiciel Stowarzyszenia Małopolscy Patrioci

„Nie jesteśmy żadną bandą, tak jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni synowie naszej ojczyzny. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. My walczymy za świętą sprawę, za wolną, niezależną, sprawiedliwą i prawdziwie demokratyczną Polskę! (…) My chcemy, by Polska rządzona była przez Polaków oddanych sprawie i wybranych przez cały Naród (…) Dlatego też wypowiedzieliśmy walkę na śmierć i życie tym, którzy za pieniądze, ordery lub stanowiska z rąk sowieckich, mordują najlepszych Polaków domagających się wolności i sprawiedliwości.”
płk. Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”

Cześć i Chwała Bohaterom!!!

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy. 24 czerwca. Osielec. Początek uroczystości o godzinie: 11.00! Cześć i Chwała Bohaterom!

Link do wydarzenia: TUTAJ

https://www.facebook.com/20MP10/

https://www.facebook.com/MPPowiatSuski/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *