Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Meksyk: Duchowni po stronie normalnej rodziny

Meksykański duchowny bp Gustavo Rodriguez Vega dał wyraz przywiązania do wartości normalnej rodziny. Powiedział, że księża posługujący pod jego jurysdykcją prędzej pójdą do więzienia, niż poprą związki osób tej samej płci. Meksykańscy arcybiskupi powiedzieli:

Nie mogą wymagać od instytucji, jaką jest Kościół katolicki, aby działała wbrew swoim zasadom. Pozwólmy na to, aby Sąd Najwyższy posłał biskupów i księży do więzienia, czy kogokolwiek tam chce, ale Kościół nie może działać wbrew swojemu prawu, wbrew prawu danemu przez Pana Jezusa Chrystusa.

W obecnych czasach stanowisko Kościoła i księży powinny być stanowcze i bezkompromisowe, tak jak w tym przypadku. Niestety często księża nie mają pojęcia o zadaniach, których się podjęli wybierając swoją drogę, dlatego wyraz przywiązania do nauki Kościoła meksykańskich duchownych jest zjawiskiem, które powinno cieszyć katolików na całym świecie. W szczególności, kiedy za głoszenie takich poglądów może grozić kara więzienia.

Źródło:

http://prawy.pl/z-zagranicy2/9810-meksykanscy-duchowni-deklaruja-iz-predzej-pojda-do-wiezienia-niz-poblogoslawia-zwiazki-gejowskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.