3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Michał Szymański: „Difenn Kallag” Bretońscy nacjonaliści w obronie tożsamości

Bretania

W miejscowości Callac we Francji, w Bretanii, 5 listopada odbędzie się protest, w sprzeciwie wobec projektu Horizon, który ma na celu osiedlić w małym miasteczku 100 migrantów. Jest to projekt fundacji należącej do bogatej rodziny Cohen, projekt, w którym Callac miałby służyć jako wzór do naśladowania dla innych miejscowości.

Jak sam projekt Horizon zapowiada, chodzi o stałe zamieszkanie tych migrantów oraz sfinansowanie ich osiedlenia. Projekt zapowiada też pomoc w zatrudnieniu tychże migrantów. W Callac bezrobocie wynosi 18%, co uniemożliwia długoterminowe zakwaterowania rodzin i priorytetowego zapewnienia pracy nowym przybyszom.

W miejscowości z 2100 mieszkańcami byłoby to niemal 5% wzrost populacji, co pociągnie za sobą ryzyko głębokich i bez wątpienia negatywnych zmian.

Mieszkańcy Callac uważają, że sprowadzenie tylu migrantów zagrażałoby ich lokalnej tożsamości i harmonii, jak i systemowi edukacji. Uważają również, że miliony euro zainwestowane na ten projekt, powinny zostać zainwestowane w interesie miejscowej ludności, jak na przykład poprzez renowację mieszkań, czy rozwój miasta Callac i okolicznych gmin.

„Jeśli władze publiczne chcą wydawać pieniądze, w gminie jest wiele do zrobienia i to nie dla migrantów, ale dla mieszkańców” stwierdził się jeden z mieszkańców.

Jak donosi strona Breizh-info.com
„Podczas gdy stowarzyszenie „Les Amis de Callac” rozdawało petycję wzywającą do przeprowadzenia referendum w sprawie projektu – petycję, którą można znaleźć w wielu sklepach w mieście – pojawił się Jean-Yves Rolland [burmistrz Callac] otoczony żandarmerią, żeby ostrzec działaczy proreferendalnych, że właśnie wydał dekret miejski… zakazujący dystrybucji tej petycji na rynku Callac.

To wystarczyło, aby wywołać gniew i napięcie na rynku: przez kilka godzin pan Rolland znalazł się w konfrontacji z częścią swojej rozgniewanej populacji. […]

W końcu burmistrz zdjął maskę na dobre, mówiąc nam: „Nie organizuję referendum, ponieważ wiem, że 80% mieszkańców Callag będzie przeciwko projektowi.” przyznając, że projekt Horizon jest wymierzony w mieszkańców gminy oraz jej interesowi.”

Od niemal miesiąca krąży po internecie grafika w środkach nacjonalistycznych francuskojęzycznych, zachęcająca do uczestniczenia do manifestacji „Defend Callag” która odbędzie się w tą sobotę, 5 listopada. Twórca grafiki utożsamiający się z identytaryzmem europejskim i bliskim Trzeciej Drodzę projektem Lansquenets Adinolfiego podpisał swą grafikę w ten oto sposób:

„Broń Callac,

Ponieważ spokojna wioska w środkowej Bretanii nie powinna być poligonem doświadczalnym dla zamożnej rodziny. Ponieważ ludności pozaeuropejskie nie mają tam miejsca. Ponieważ Bretania należy do Bretończyków. Difenn Kallag!”

Załączamy także krótki film poświęcony bretońskiej tożsamości i jej obronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *