3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

III RP: MSWiA i Ministerstwo Sprawiedliwości przeciwne upowszechnieniu broni palnej

Upowszechnieniu dostępu do broni palnej wśród Polaków sprzeciwia się MSWiA oraz Ministerstwo Sprawiedliwości. Według ministerstw niepotrzebne jest poszerzenie dostępności broni o tzw. „broń do obrony miru domowego”, ponieważ bezpieczeństwo Polakom powinna zapewniać policja i służby(!). Wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński obawia się, że „szeroki dostęp do broni może być niebezpieczny, bo mogłaby być ona użyta do innych celów niż obrona domu”. Równie absurdalne obawy posiada Ministerstwo Sprawiedliwości, które twierdzi, że rozszerzenie do niej dostępu stwarzałoby większe zagrożenie. Jakiś rozsądek w swoich wnioskach zachowuje rząd, który nie chce wprowadzać kolejnych ograniczeń dostępu, ponieważ w III RP i tak bardzo trudno jest uzyskać pozwolenie na broń.

Kiedy na nasze życie nastaje osoba, która drogą nielegalną nabyła broń, to nie mamy za dużych szans podczas obrony własnej, a tym bardziej bezpieczeństwa nie zapewni nam policja, czy inne służby. Kiedy uzbrojony napastnik natyka się na najmniejszy opór rozbrojonej ofiary, to często pozostaje dzwonić na pogotowie, a nie na policję. W takich sytuacjach jest bardzo mało czasu na reakcję, a potencjalny napastnik – co potwierdzają statystyki – jest skłonny zrezygnować z ataku, kiedy podejrzewa, że jego ofiara może posiadać broń. Każdy Polak powinien mieć prawo do posiadania broni, by na drodze legalnej móc używać środków obronnych adekwatnych do rodzaju zagrożenia. Nie powinno martwić się zbytnio o rozsądek w używaniu broni, ponieważ osoby, którym udało się uzyskać pozwolenie często opowiadają o odpowiedzialności, jaka w związku z tym na nich spoczywa.

Jako nacjonaliści od dawna postulujemy upowszechnienie dostępu do broni palnej, a w br. zainicjowaliśmy dotyczącą tego tematu akcję Broń to Wolność.

Broń to Wolność to ogólnopolska kampania prowadzona przez Stowarzyszenie Trzecia Droga. W ramach akcji rozprowadzamy materiały (ulotki, plakaty) organizujemy konferencje oraz prowadzimy działania edukacyjne mające na celu promowanie wiedzy i umiejętności obsługi broni palnej.

Broń to wolność!

Na podstawie:
radiozet.pl/3droga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.