3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

MSZ Rosji: Wyzwoliliśmy Polskę od „faszyzmu”, a oni bluźnią

Grupa rosyjskich motocyklistów znana jako „Nocne Wilki” otrzymała odmowną odpowiedź dotyczącą wjazdu na terytorium III RP. Dariusz Sienicki, który jest Rzecznikiem Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej jako powód podjęcia takiej decyzji podaje „niespełnienie przez te osoby warunków wjazdu i pobytu na terenie RP”. Straż Graniczna gruntownie skontrolowała wszystkie pojazdy i zdecydowała, że każdy motocyklista otrzyma indywidualną decyzję o odmowie wjazdu.

MSZ Rosji jest oburzony tym faktem i domaga się wyjaśnień takiego postępowania. Według Federacji Rosyjskiej Nocne Wilki zamierzają uczcić rocznicę zwycięstwa II Wojny Światowej oraz pamięć sowieckich żołnierzy, którzy oddali swoje życie podczas „wyzwalania” państw europejskich od faszyzmu. MSZ twierdzi przy tym, że:

„Działania podjęte przez władzę III RP świadczą o gotowości do tego, aby z pobudek koniunkturalnych pisać od nowa historię i – w istocie rzeczy – bluźnić z tych, którzy ocalili Polskę i świat od faszyzmu.”

Średnio rozsądnym rozwiązaniem jest nazywanie wprowadzenia w Polsce systemu komunistycznego „wyzwoleniem”, kiedy to hitlerowski okupant został przegnany na rzecz innego, równie totalitarnego i w dodatku utrzymującego nas w niewoli o wiele dłużej. Być może i świat został wyzwolony od „faszyzmu”, ale jak pokazała rzeczywistość, zwycięska alternatywa okazała się dla Polski ogromnym fiaskiem – tak ze strony demoliberalnej, jak i komunistycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.