3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

„Na nieznanej ziemi”- powstaje film dokumentalny o Polakach w Kazachstanie!

„Kazachstan to piękny, choć dla wielu Polaków zupełnie nieznany kraj. Ci, którzy go znają, znaleźli się tam w większości przypadków nie z własnej. woli. Przed laty z kazachskim stepem związany został los wielu polskich rodzin. Stało się tak przede wszystkim w wyniku masowych zsyłek ludności z ówczesnych Kresów Wschodnich.

Jak wygląda obecnie życie tych ludzi, życie ich dzieci, wnuków? Jaki wpływ miał na nich reżim komunistyczny, jakie piętno wywarła na starszych pokoleniach prowadzona latami rusyfikacja, następnie – już pod odzyskaniu niepodległości przez Kazachstan – „kazachizacja” kraju? Jaka jest codzienność, marzenia Polaków w Kazachstanie…? Czy chcą wracać do Polski? A jeśli tak, to do jakiej Polski?

Na te pytania postarają się odpowiedzieć Tomasz Grzegorz Stala i Klara Sołtan-Kościelecka w filmie „Na nieznanej ziemi”, którego producentem będzie Fundacja Osuchowa.

Terminy są dosyć nieodległe – ze względów organizacyjnych w połowie czerwca musimy mieć pewność, że uzbieramy niezbędne środki pozwalające na realizację projektu, nawet w jego minimalnym wymiarze. Dlatego aby dostać się na nieznaną ziemię, potrzebujemy Waszej pomocy!”

Tyle tytułem wstępu. Wielokrotnie na łamach naszego portalu pisaliśmy o tym, że nacjonaliści powinni wszelkimi możliwymi środkami walczyć o odzyskanie polskiej kultury. Nie uciekać z tego pola, które było przez nas często ostatnimi czasy odpuszczane i ignorowane. „Na nieznanej ziemi” to kolejny projekt, któremu właśnie z uwagi na to, szczególnie warto się przyjrzeć. Przyjrzeć się i wesprzeć wszelkimi możliwymi sposobami. Miło nam poinformować, że z dniem dzisiejszym portal 3droga.pl obejmuje oficjalny patronat medialny nad tym filmem. Zachęcamy do wpłat i udostępniania tej informacji gdzie się tylko da; na waszych profilach w portalach społecznościowych, wśród swoich znajomych. Jak zawsze, będziemy Was informować na bieżąco!

Strona zbiórki: https://zrzutka.pl/film-dokumentalny-na-nieznanej-ziemi-wcx65f

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/nanieznanejziemi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.