3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Niemcy: Kneblowanie ust 87-letniej Ursuli Haverbeck. Osiem miesięcy więzienia za negowanie holokaustu

Na celowniku świata chwalącego się powszechnym prawem do wolności słowa od dawna znajduje się 87-letnia Ursula Haverbeck, która ośmiela się publicznie negować holokaust. Za pochodzące od niej słowa została skazana przez sąd rejonowy w Detmold w Nadrenii Północnej-Westfalii na osiem miesięcy pozbawienia wolności bez zawieszenia.

Postępowanie prowadzone było przez treść listu wysłanego w lutym br. do burmistrza Detmold Rainera Hellera i jednej gazety. Napisała w nim, że obóz koncentracyjny Auschwitz nie był obozem przeznaczonym do eksterminacji ludzi, lecz obozem pracy. Powód, dla którego powstał list, był proces byłego strażnika obozowego i żołnierza SS Reinholda Hanninga.

Został on skazany 17 czerwca br. nieprawomocnie na pięć lat więzienia za współudział w zamordowaniu fantazyjnej ilości osób – nie miej, niż 170 tys. Już podczas pierwszego dnia procesu Ursula Haverbeck wywołała zamieszanie próbą wdarcia się na salę sądową.

87-latka podczas procesu toczonego przeciwko innemu strażnikowi SS z Auschwitz Reinholdowi Hanningowi również przypomniała swoje racje – zeznające osoby określiła mianem „rzekomych świadków”, mających za zadanie „udowodnienie istnienia obozu zagłady.”

Ursula Haverbeck wielokrotnie publicznie negowała holokaust określając go „największym i najtrwalszym kłamstwem w dziejach” oraz wymysłem żydowskiej propagandy.

Sąd orzekł wyrok wykraczający poza rozmiar kary zażądanej przez prokuraturę. W uzasadnieniu zarzucono kobiecie „brak jakiejkolwiek wiedzy i zrozumienia” dla hitlerowskich zbrodni oraz udzielanie na sali sądowej wypowiedzi niezgodnych z prawem.

Po ogłoszeniu wyroku Haverbeck opuszczała gmach sądu z uśmiechem na twarzy i oklaskami około czterdziestu sympatyków.

Ursula Haverbeck już w listopadzie ub.r. została skazana przez sąd w Hamburgu na 10 miesięcy więzienia za „podżeganie do nienawiści”. Wyrok ten jeszcze nie jest prawomocny, lecz staruszkę oczekują już kolejne – w Bremie i 11 października br. w Bad Oeynhausen. W obu przypadkach cenzura knebluje Ursuli Haverbeck usta za mityczne podburzanie mas i podżeganie do nienawiści.

Na podstawie:
onet.pl/rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.