3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Niemcy: Świadczenia dla imigrantów zbytnio obciążają skarb państwa. Wiek emerytalny zostanie podniesiony?

W Bundestagu rozważana jest możliwość podniesienia wieku emerytalnego mężczyznom posiadającym niemieckie obywatelstwo. Obecnie wynosi on 63 lata, jednak niebotyczna ilość zasiłków wypłacana imigrantom sprawia, że rząd Merkel dyskutuje nad podniesieniem go o 7 lat.

W zamyśle „uchodźcy” mieli być przydatni kapitalistom jako tania siła robocza, lecz była to wizja odbiegła od rzeczywistości, bowiem przybysze również okazali się być kapitalistami – bez wysiłku zaczęli zwiększać swój majątek otrzymując darmowe mieszkania, zasiłki i nabywać przywileje, które miesięcznie obciążają skarb państwa na miliardy euro.

Szef Federalnej Agencji Pracy Frank-Juergen Weise twierdzi, że „Niemcy powinni pracować do 70. roku życia”. W ten sposób „chce walczyć z dramatycznym brakiem fachowców w niemieckim przemyśle.”

Jeden z Polaków od lat mieszkających i pracujących w Niemczech, który na co dzień ma styczność z Niemcami oburzonymi na rząd Merkel, mówi, że „To wszystko przez politykę migracyjną ostatnich lat. Podniesienie wieku emerytalnego jest już praktycznie pewne. Muszą to zrobić, żeby ten system emerytalny był wydolny.”

Źródło:
newsweb.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.