3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Niemcy: Zaostrzono prawo. Rewizjonistom grozi do 5 lat więzienia

Rewizjonistom historycznym na terytorium Republiki Federalnej Niemiec na mocy zaostrzonego prawa grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Podstawę prawną kary dla osób „pochwalających, negujących lub bagatelizujących ludobójstwo” czasów „narodowosocjalistycznej dyktatury” w sposób mogący zakłócić pokój publiczny, jest paragraf 130 ustęp 3 kodeksu karnego (StGB).

Warunkiem interwencji wymiaru sprawiedliwości jest zakwestionowanie czterech zasad uznawanych za istotne dla Holokaustu:

  • istnienie planu zagłady Żydów,
  • istnienie komór gazowych przeznaczonych do masowego zabijania ofiar,
  • liczba 6 milionów zamordowanych,
  • niepowtarzalny charakter tej zbrodni.

Tożsamy model restrykcji został przyjęty przez rząd III RP w postaci ostatniego projektu ustawy Ministerstwa Sprawiedliwości – dla osób umniejszających odpowiedzialność nazistowskich zbrodni przewidziana jest kara do trzech lat więzienia. Przypadek?

Coraz mocniejsze kneblowanie ust rewizjonistom, którym odbiera się możliwości swobodnego prowadzenia naukowych badań oraz grozi karą pozbawienia wolności, godzi w podstawy wolności słowa, szczególnie, gdy ideą zawartą w ich przesłaniu nie jest negacja dla samej negacji, lecz dociekanie prawdy za pomocą dowodów, co skrzętnie utrudnia „demokratyczne” prawo.

Pomimo ostracyzmu społecznego wobec rewizjonistów oraz służących do ich zwalczania sankcji prawnych literatura rewizjonistyczna ma na swoim koncie spory dorobek.

Z kolei prawne rozwiązania budzą niepokój wśród co bardziej trzeźwo myślących publicystów uważających, że polemika z rewizjonistami nie powinna odbywać się na sądowniczej sali, lecz w przestrzeni publicznej.

Dla odmiany przybywająca gromadnie do Niemiec ludność spoza europejskiego obrębu cywilizacyjno-kulturowego otrzymuje coraz to większą pulę swobód i przywilejów, z której również korzysta znajdujący się wśród niej terrorystyczny element islamistyczny.

Na podstawie:
rmf24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.