3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Nowe Jeruzalem. Kolejne dzieło uwolnione przez Chesterton Polska

Publikujemy notatkę grupy Chesterton Polska, promującą twórczość jednego z najwybitniejszych umysłów w historii ludzkości:

Mamy kolejne wspaniałe wieści – kolejny ebook, skromne zwieńczenie naszej przeszło rocznej pracy; druga książka Chestertona, jaka ukazała się na dystrybucjonizm.pl i jednocześnie jedna z najbardziej niezwykłych, jakie kiedykolwiek napisał (konkretnie w 1920 roku, podczas podróży do Jerozolimy). Nie jest to „pismo mniejsze” – tylko jak najbardziej „duże”; literatura podróżnicza w najlepszym wydaniu. Znajdą w nim Państwo eseje historyczne, polityczne, apologetyczne, epistemologiczne – bogactwo tematów jest po prostu niesamowite; a wszystkie łączy wytężony i błyskotliwy namysł nad naturą cywilizacji chrześcijańskiej, prowadzony stosownie do fascynującego spojrzenia, jakie miał GKC na nowoczesną ideę narodową.

Cóż rzec? Tolle et lege!

Szczególne podziękowania należą się przy tym panu Mariuszowi Witczakowi – bo bez słów (i czynów!) wsparcia, jakie ku nam skierował, prawdopodobnie nie zdecydowalibyśmy się na wydanie tej książki jeszcze teraz.

Książkę znajdziecie w Bibliotece Chestertona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *