3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Odwołanie skutkiem narodowego zaangażowania ks. Jacka Międlara

Władze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paolo podjęły decyzję o odwołaniu należącego do Zgromadzenia ks. Jacka Międlara. Wrocławska Kuria Metropolitalna oświadczyła, że nie została poinformowana przez Zgromadzenie  o powodach podjęcia tej decyzji, lecz jedynie o samym fakcie odwołania ks. Międlara.
Nie trudno jest się domyślić, że chodzi o kontrowersje narosłe wokół osoby duchownego – ks. Międlar aktywnie angażował się w narodowe akcje oraz bezpardonowo wyrażał swoje zdanie na temat problemów trapiących współczesny świat.  Najpierw – miesiąc temu – dostał od Wyższego Przełożonego zakaz publicznego głoszenia poglądów, teraz został odwołany z posługi we wrocławskiej parafii św. Anny na Oporowie.
Przykrym zjawiskiem jest, że uczynny ksiądz, który stara się krzewić katolicyzm i nacjonalizm wśród społeczeństwa polskiego, jest cenzurowany, podczas gdy wobec księży wspierających antynarodowy system, który zbudowany jest na fundamentach sprzecznych z Katolicką Nauką Społeczną, bądź postępujących przeciwko pierwszemu przykazaniu, nie wyciąga się żadnych konsekwencji, a często wręcz aprobuje. Działania takie kompromitują Kościół i nie wróżą mu pomyślnej przyszłości.
Nowym miejscem posługi ks. Międlara będzie Zakopane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.