3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Onet pozwany za znieważenie ofiar Palmirów

Na portalu onet.pl dla zilustrowania artykułu o romansach Polek z Niemcami użyto zdjęcia przedstawiającego polskie kobiety prowadzone na egzekucję w Palmirach. Krystian Brodacki, syn jednej z kobiet znajdujących się na fotografii, przy wsparciu Reduty Dobrego Imienia pozwał portal.

Zdjęcie wraz z artykułem ukazało się na portalu onet.pl 16 marca bieżącego roku. Krystian Brodacki rozpoznał wśród kobiet prowadzonych na miejsce kaźni swoją matkę Marię Brodacką. – Publikacja artykułu odnoszącego się do tematyki kolaboracji oraz utrzymywania intymnych kontaktów z okupantem w zestawieniu z dramatycznym zdjęciem kobiet prowadzonych na egzekucję, głęboko go zszokowała. Czyn Onetu jest nie tylko zniesławieniem pamięci, czci i dobrego imienia śp. Marii Brodackiej. Jest uderzeniem w pamięć, cześć i dobre imię wszystkich bohaterskich Polek, które poniosły ofiarę życia w walce o niepodległość. Sprawa wymaga ostrzejszej reakcji i potępienia zwłaszcza, że czynu tego dopuścił się portal, którego właścicielami są Niemcy (AxelSpringer). – czytamy na stronie Reduty Dobrego Imienia.

Krystian Brodacki za znieważenie matki żąda od portalu przeprosin oraz kwoty 150 tys. zł zadośćuczynienia. Jego sprawą zajmuje się znana kancelaria prawna współpracująca z Redutą Dobrego Imienia. Maria Brodacka, matka Krystiana była córką generała Wojska Polskiego Władysława Jaxa-Rożen i siostrą pułkownika Stanisława Jaxa-Rożen. Jej mąż Antoni zginął podczas obrony Warszawy w 1939 r. Maria Brodacka podczas wojny była zaangażowana w konspirację za co została aresztowana przez Gestapo i poddana okrutnemu śledztwu, a ostatecznie została rozstrzelana 14 czerwca 1940 r. w masowej egzekucji w Palmirach.

Źródło: wmeritum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.