3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Organizacja LGBT krytykuje Disney za małą promocję homoseksualizmu

Organizacja GLAAD (Gay-Lesbian Alliance Against Defamation) krytykuje wytwórnię filmową Disney. Studio odpowiedzialne za produkcję m.in. “Gwiezdnych Wojen” nie stworzyło bowiem w 2015 roku żadnego filmu, w którym występowałaby osoba związana ze środowiskiem LGBT.

Szczególnie dostało się właśnie najnowszej części “Gwiezdnych Wojen”. Członkowie organizacji przekonywali, że gatunek filmu – science-fiction – szczególnie nadaje się do przedstawienia w nim postaci LGBT.

W filmach z gatunku SF mamy do czynienia z wizją społeczeństw przyszłości, które mogą posłużyć za odniesienie do obecnej rzeczywistości i promować różnorodność. Nie wystarczy, aby te postaci były obecne w kinie – muszą być także dobrze wymyślone, starannie napisane i zagrane, by oddać to złożone środowisko. Trzymanie ich poza kadrem podsyca tylko uprzedzenia, tworzy niebezpieczne środowisko i fałszuje obraz LGBT – czytamy w raporcie.

W 2015 roku tylko 17,5% filmów przedstawiało jakąś postać o “nieheteronormatywnej” orientacji (wzięto pod uwagę tylko największe wytwórnie filmowe).

Źródło:
parezja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.