3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Papież: Chrześcijanie powinni przeprosić Boga za piętnowanie homoseksualizmu(sic!)

Papież Franciszek udzielił szokującej wypowiedzi – zresztą nie pierwszy raz – w której potępił piętnowanie homoseksualizmu przez chrześcijan oraz wezwał wiernych, by prosili homoseksualistów oraz Boga o wybaczenie „dyskryminacji”. Jej ton sprawia wrażenie, że wręcz ociera się o sprzeczność z nauczaniem Kościoła Katolickiego.

„Katolicy i inni chrześcijanie muszą prosić o wybaczenie nie tylko osoby homoseksualne. Muszą prosić Boga, by wybaczył, że ich dyskryminowali i wzbudzali wrogie postawy wobec nich.”

„Myślę, że Kościół powinien przeprosić nie tylko homoseksualistów, których obrażał, ale także biednych, wykorzystywane kobiety, a także każdego, którego nie obronił, kiedy mógł. […] Kościół musi przeprosić za to, że nie zachowywał się wiele razy tak, jak powinien. Kiedy mówię „Kościół”, mam na myśli chrześcijan, ponieważ Kościół jest święty. Wszyscy jesteśmy grzesznikami. Wszyscy musimy przeprosić.”

Osoby homoseksualne pozostają w modlitwach katolików o nawrócenie się z drogi grzechu i obrzydliwości na łono zdrowego społeczeństwa, jednak nie oznacza to, że ma nie być potępiany, w szczególności, gdy promowany jest jako coś dobrego i pozytywnego publicznie, często nawet wśród najmłodszych.

Czy Bóg również ma przeprosić za Sodomę i Gomorę?

Lepiej byłoby, gdyby częstszym przedmiotem zainteresowań papieża były sprawy związane z dyskryminowaniem katolików, dogmatami wiary, popularyzacją Katolickiej Nauki Społecznej oraz regulacją spraw wewnątrz Kościoła Katolickiego, który – pomimo tego, co stara się nam wmówić – przeżywa kryzys, a nie odrodzenie. Bo można odnieść wrażenie, że to właśnie osoba papieża staje się osobą należącą do grona dyskryminującego Kościół, który już teraz stara się usprawiedliwiać wszystkich i wszystko, lecz sam nie potrafi zająć poważnego stanowiska ani kroków w obronie przed degeneracją współczesnego świata.

Na podstawie:
wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.