Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Patriotyzm nie jest wyrazem lojalności wobec państwa

Spora większość młodych Polaków, wśród których Odyseja Public Telations przeprowadziła badania, uznała się za patriotów. 79% osób w przedziale wiekowym 19-24 lata określiło się jako patrioci oraz odpowiedzieli, czym on dla nich jest. Spora część grupy stwierdziła, że powinien przejawiać się wywiązywaniem z obywatelskich obowiązków, w tym płaceniem podatków i troską o przyszłość kraju.
Powiedzmy, że w państwie narodowym i niepodległym, w którym każdy miałby prawo do godnego życia, takie postrzeganie rzeczywistości byłoby uzasadnione. Jednak jeżeli mówimy o obecnych realiach, to jest zgoła odmiennie. Jakim cudem patriotycznym jest płacenie podatków na ludzi, którzy ciemiężą polskich przedsiębiorców i pracowników, zabierając im lwią część ciężko zapracowanego zarobku? W szczególności, kiedy z haraczy obierają kierunki jeszcze bardziej utrudniające funkcjonowanie społeczeństwa. Dlaczego patriotycznym nazywanie jest wspieranie państwa III RP, które jest utrapieniem dla swoich obywateli? Czy pozytywnym zjawiskiem jest wspieranie takiego stanu rzeczy? Jak to się ma do przykładu dbania o przyszłość kraju, kiedy przez obecne państwo jesteśmy jej doszczętnie pozbawieni?
Szczęśliwa przyszłość naszego narodu i kraju jest ściśle zależna od zniszczenia obecnego systemu oraz zbudowaniu nowego, świeżego. Kochać ojczyznę, to znaczy widzieć to, co jest dla niej złe i dobre, a nie kukiełkowe poddaństwo. Prądy niszczące naszą przyszłość muszą być nie tylko zatamowane, ale i rozgromione. Lojalności wobec dzisiejszego państwa, które podległe jest zagranicznym ośrodkom władzy, patriotyzmem nazwać nie można, bo jest to po prostu… lojalność wobec państwa, a nie patriotyzm. Bo czy ktokolwiek może uznać, że kiedy kraj znajduje się pod okupacją, to lojalność wobec okupacyjnego państwa jest patriotyzmem?

Źródło:

http://www.pch24.pl/mlodzi-polacy-czuja-sie-patriotami–ale-rozumieja-patriotyzm-inaczej-niz-starsi,39338,i.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.