3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Pew Research Center: III RP na 2. miejscu w rankingu dotyczącym swobody wypowiedzi

Organizacja Pew Research Center przygotowała raport o panującej w państwach wolności i swobodzie wypowiedzi. W rankingu pierwsze miejsce zajęły pragnące roszczeniowo przodować we wszystkim Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, drugie zaś miejsce zajął wykazujący się zgoła odmienną postawą naczelny wasal USA – III RP.

W 8 punktowej skali amerykańska ekspozytura znad Wisły oficjalnie nazywana III RP uzyskała 5,66 i do pierwszej pozycji zabrakło jej 0,07 pkt. Wynikiem jest suma pięciu odpowiedzi na pytania dotyczące wolności słowa i wolnych mediów.

O ile można przyznać, iż Stany Zjednoczone – pomimo tego, iż ich polityka pozostawia wiele do życzenia – są najbardziej obfitującym w wolność słowa miejscem w zachodnim świecie i swoje eldorado mógłby odnaleźć tam nawet wariat, to państwo plasujące się na drugiej pozycji stanowi spore zaskoczenie.

Jeżeli III RP ma znajdować się tuż za pierwszym miejscem w światowym rankingu dotyczącym wolności słowa, to albo coś z tym rankingiem jest nie tak, albo ze światem (właściwie  z jednym i drugim), skoro neokolonia znad Wisły pod jakimkolwiek kątem ma stanowić dla innych wzór, wszak można się od niej uczyć jedynie wiernopoddaństwa.

Na podstawie:
parezja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.