Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Plany obniżki VAT odłożone. Ważniejszy budżet państwa

Minęło już pięć lat odkąd rząd Donalda Tuska podniósł stawki podatku VAT na okres trzech lat. Obecny minister finansów w rządzie Beaty Szydło, Paweł Szałamacha, poinformował, że haracze ściągane z kieszeni obywateli na pewno nie zostaną obniżone w przyszłym roku, ponieważ od kieszeni społeczeństwa ważniejsze jest odbudowanie dochodów państwa.

„Raczej w przyszłym roku nie będzie powrotu do niższych stawek. Nie zarekomenduję takiego rozwiązania. […] Najpierw musimy odbudować dochody podatkowe. Przez kilka miesięcy nie da się tego zrobić.”

Niezależnie od przynależności do danej strony politycznej, od tego, czy rząd jest prawicowy, centrowy, czy też lewicowy, politycy dbają jedynie o intratny interes państwa i własnych kieszeni, kontynuując kosmetyczną restaurację rudery znanej szerzej jako III RP, choć w programach i obietnicach wyborczych stylizują się na stanowczą opozycję wręcz o rewolucyjnym charakterze. Potwierdza to słowa nacjonalistów, którzy od dawna starają uświadamiać swoich rodaków, że wybory są przede wszystkim rozgrywką pomiędzy frakcjami wewnątrz systemowymi, a nie realną alternatywą mającą wpływ na reorganizację życia zbiorowego narodu. Przetasowania systemowe są jedynie iluzją zmian, ponieważ państwo jako odrębny, odgradzający się i nieutożsamiający z życiem narodu byt uwzględnia jedynie troskę o własny los, a ludzie postrzegani są przez nich jako target, który długofalowo można wykorzystywać i wyzyskiwać. Dlatego piecza nad budżetem państwa charakteryzuje politykierów od prawa do lewa, a budżety domowe i prywatne portfele Polaków pozostają na szarym końcu zainteresowań rządzących.

Na podstawie:
pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.