Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

„Puls Biznesu”: Drobny biznes i innowacyjność kuleje w euroregionie Nadwiślańskim. III RP na szarym końcu UE

„Puls Biznesu” powołując się na raport Banku Zachodniego WBK informuje, że III RP znajduje się na szarym końcu w szeregu administracyjnych regionów Unii Europejskiej, jeśli chodzi o zestawienie ilości małych i średnich przedsiębiorstw przypadających na tysiąc mieszkańców zamieszkujących dany obszar.

W euroregionie Nadwiślańskim na tysiąc Polaków przypadają niespełna 1,9 przedsiębiorstwa, dla porównania na Węgrzech liczba ta wynosi 2,8, natomiast u naszych zachodnich sąsiadów liczba ta wynosi już 4,6.

Raport wskazuje, że drobny biznes w III RP przede wszystkim opiera się na branży spożywczej oraz handlu i przy rosnącej produktywności polskie firmy kuleją pod względem innowacyjności.

Technologie i innowacyjność to dziedzina, w której Polacy radzą sobie bardzo dobrze i zaliczają się do ścisłej czołówki na skalę światową, jednak tutejszy rynek pracy nie jest przystosowany do wykorzystywania tego potencjału, skutkiem czego polscy specjaliści wyjeżdżają na zachód, gdzie na ich umiejętnościach wzbogaca się zagraniczny kapitał.

Jako nacjonaliści domagamy się podjęcia pod tym względem zdecydowanych kroków, które na drodze zdroworozsądkowych rozwiązań będą prowadzić do znormalizowania stosunków gospodarczych w Polsce, gdzie nie dba się obecnie o rozwój na płaszczyźnie innowacyjności, ani o wygodę prowadzenia drobnej działalności gospodarczej.

Nie można tego osiągnąć bez zlikwidowania zazwyczaj niepotrzebnych biurokratycznych obciążeń, uregulowania nieodpowiednich stawek podatkowych, które dają się we znaki małemu biznesowi oraz przede wszystkich unormowania stosunków dotyczących własności prywatnej, której praktyczna nieosiągalność stanowi często mur nie do przeskoczenia dla początkujących przedsiębiorców.

Na podstawie:
polskieradio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.