3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Polska: Abp Wojciech Polak w Komitecie Honorowym obchodów 500-lecia Reformacji

Owiany w środowisku nacjonalistycznym złą sławą Prymas Polski abp Wojciech Polak, który nie wahał się w sposób mocny i odbiegły od rzeczywistości zdezawuować ideę nacjonalistyczną, kiedy bezpardonowo określił aprobowanie jej herezją, zdecydował się zasiąść w Komitecie Honorowym obchodów 500-lecia Reformacji.

W obecnej rzeczywistości regularnie zderzamy się z absurdami, lecz niektóre są doprawdy ponadprzeciętnie zadziwiające. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, choć na pewno będzie to spore uproszczenie, że jedynymi osobami uważanymi za heretyków są tradycyjni katolicy i nacjonaliści, a wszystkim innym należy się ekumeniczne miłosierdzie i zrozumienie.

Inauguracja obchodów odbędzie się 31 października br. odprawieniem nabożeństwa w Kościele Jezusowym w Cieszynie. Światowe obchody 500-lecia Reformacji rozpoczną się w Święto Reformacji w luterańskiej katedrze w Lund i będzie na nich obecny papież Franciszek.

Członkami na liście Komitetu Honorowego, którą ogłosił zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, bp Jerzy Samiec, znajduje się Jerzy Buzek, czy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Nie jest tajemnicą, że Kościół Święty od dawna boryka się z wewnętrznymi problemami determinującymi kierunek, w którym zmierza nasilając się od czasów II Soboru Watykańskiego.

Miejmy nadzieje, iż ostatecznie niezłomny duch wojującego katolicyzmu przezwycięży problemy nękające Kościół, zgodnie z zapewnieniem Jezusa Chrystusa o tym, że zbudowanego przezeń Kościoła bramy piekielne nie przemogą.

Na podstawie:
ekumenizm.pl/3droga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.