3DROGA.PL

Portal 3droga.pl

Portal Nacjonalistyczny

Polska: Powstaje film o św. Maksymilianie Marii Kolbe

Powstaje film o wybitnym polskim franciszkaninie św. Maksymilianie Marii Kolbe, którego sylwetka powinna być znana każdemu nacjonaliście. Strona fundacji filmowej jego imienia przybliża czytelnikom projekt filmu:

„Maksymilian Maria Kolbe, ten niezwykły franciszkanin już wkrótce może być znany każdemu. W czerwcu 2015 r rozpoczęły się pierwsze zdjęcia do wyjątkowego filmu, który przedstawi całemu światu fenomen jego postaci. Reżyserem dokumentu jest Michał Kondrat – autor takich filmów jak: „Jak pokonać szatana” i „Matteo”.

Marzenie o realizacji filmu o o. Maksymilianie towarzyszyło Michałowi Kondratowi już od dawna. Reżyser zafascynowany postacią zakonnika, który wyprzedził swoją epokę, pokonał granice, a w końcu oddał życie za współwięźnia w Auschwitz, postanowił udać się jego tropem, aż do dalekiej Japonii. Co ciekawe, pierwsze znaki działania o. Maksymiliana pojawiły się podczas pracy nad realizacją filmu „Jak pokonać szatana”. To właśnie w tym czasie św. Maksymilian przypomniał o sobie w sposób niepodważalny.

(…)

Najwyższy czas, aby historię o. Maksymiliana Marii Kolbe poznał cały świat. Każdy z nas może się do tego przyczynić. Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana, pod patronatem Zakonu OO. Franciszkanów OFMConv zbiera fundusze na realizację filmu. Budżet został obliczony na 700 tys. złotych. Ufamy, że ta suma pozwoli na sfinansowanie ekranizacji najwyższej jakości.

Wspólnie możemy tego dokonać! Dlatego nawet najmniejsza kwota przekazana na ten cel pomoże w realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. Twórcy filmu planują odwiedzić: Japonię, Włochy, Białoruś i Ukrainę. Zdjęcia będą realizowane także w założonym przez o. Maksymiliana Niepokalanowie, a pierwszy klaps padnie na terenie KL Auschwitz-Birkeanau.”

Więcej informacji dostępnych tutaj.

Źródło:
kolbe.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.